Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ağustos 2019   #9
Qasem
Rademah

Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 217
Rep Gücü: 15
Rep Grafiği: Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Alınan Beğeni: 2490
Verilen Beğeni: 5353
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Standart Cevap: Neden Ateist Olunur?

Alıntı:
Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kanaatimce bu yazı Bilgehan Bengi nin ateistin sorumluluğu kitabından Alıntı,Bilmiyorum ne kadar okudunuz bu eseri ben okudum ,Müslümanların yaşantıları hayatları,hataları,yada müslüman ülke bazında görünen toplumların ahlaki çöküntü ve gayri ahlaki hataları onların kişiliği ile alakalıdır,bu Dini kapsayamaz ,

İnsanların buna bağlı olarak Dine soğumalari inkara kadar devam etmesi ülkemizde sık görülen bisi,Bu bahane aslında insanların Dinin emir ve yasaklarına uyma konusunda özgürlüklerine kısıtlama geldiği icin rahat edemediklerinden kaynaklanıyor..

Çünkü Ateistler genel anlamda toplumdan farkli giyimleri ile farkli hobi ve etginlikler yada Sadace Dunya ile sınırlı hayat benimsedikleri icin herseyi yapalim tadalim gezelim mantigi icinde olduklari icin sanki Din bunu kısıtlıyor anlamına gelmiyor sanılıyor,

Oysaki İslam geziniz görünüz Allah'ın nimetlerine sukrediniz der,

Bu eserin bir sayfasında boyle bir dipnot vardı,Gençler genelde Ateis olmalarını benimsemeleri sebebi aslında özgürlük alanında kısıtlama olduğundan diye...

Demekki Turkiyedeki gençlerin yoğunlaştığı konu Allah'ın varlığına inkar konusundan çok özgürlükleri kisitlama babında bu yol yada görüş benimsenmiş durumda.

Peki Bu görüş ve fikri benimseyenlerin gerçek manada Hayat yaşantıları nasil ??

Katılımlarla bu konuyu Ateis Arkadaşlardan dinlemek isterim.

Forumlarda Arpes dışında gerçekten düşünsel ve eylemsel bazda ateist bulamazssın... Çünkü yok...
Gerçek manada hayatlar din karşıtlığı üzerine ve olanca özgürlükler üzerine kurgulu...
Qasem isimli Üye şimdilik offline konumundadır