Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?


Bir Android telefon kullanıyorsunuz ve telefonunuzun ekran desenini ya da parolasını unuttunuz. İşte kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır rehberimizde sizlere çözümü aktarıyoruz.Bu rehberimizde Android kullanıcılarının, telefonları hatalı şifre sonrasında kitlendiğinde neler yapması gerektiğini sizlere anlatacağız.
Eğer ekran kilit şifresini unuttunuz, ekran desenini unuttunuz ya da parmak izi engelini aşamıyorsunuz. İşte bu noktada rehberimizdeki işlemleri uygulamanız gerekiyor.
Kilitlenen telefonları açmak için, telefonlara Wipe işlemi yapmamız gerekiyor. Wipe işlemi sırasında telefondaki tüm bilgiler silinecektir. Telefondaki verileri, şifreyi unuttuğunuz için alma imkanınız zaten pek bulunmuyor. Fakat güvenlik açısından riski çok az olsa da SD kart varsa çıkarmanızı öneririz.
Şifresini unuttuğunuz Android telefonu açmak için yapmanız gerekenler:
- Android tabanlı telefonunuzu ya da tabletinizi kapatın
- Android tabanlı telefon veya tabletiniz kapalı durumdayken ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak açın. (Samsung modellerinde aynı anda Home butonuna da basmak gerekebiliyor)
- Android Recovery menüsü karşımıza çıkıyor. Burada dokunmatik ekran çalışmaz sadece ses kısıp açma ve güç butonu çalışır. Fiziksel butonlarla navigasyon görevini yerine getiriyoruz. Aşağıya veya yukarıya çıkmak için ses tuşları bir şeyi seçmek için power tuşuna basılır.
- Recovery modunda telefonu Wipe yapmamız gerekiyor. Bunun için;
- Ekrandaki menülerden wipe data reset/facrorty reset yazan menünün üzerine gelin ve power tuşuna basın.
- Karşımıza gelen ekranda yes butonuna gelerek bir kez daha power tuşuna basın.
- Sonra telefonu reboot edin ya da kapatın, işlem tamamlanmıştır.