Arapça kökenli olan Ahsen isminin birçok anlamı mevcuttur. Son dönemde kız çocuklarında yaygın olarak tercih edilen isim aslında ünisextir. Ahsen isminin anlamaları şu şekildedir:

Çok güzel
En güzel
En güzel şekil
Daha güzel
Ahsen ismi Kuran-ı Kerim’de geçen kelimelerden biridir. Tin suresinde 3. ayette “ahsen-i takvim” olarak yer alıyor. Ayette “İnsanın ahsen-i takvim üzerine yaratıldığı” ifade edilmektedir. Bunun yanında yaklaşık 50 ayet içerisinde “Ahsen” kelimesi geçmektedir.

Ahsen ismini taşıyan kişilerin sezgileri kuvvetlidir. Çevresine karşı aşırı duyarlı olan bu kişiler iş birlikçidir. Kavrama yeteneği ile beraber tasarım kabiliyetine de sahiptirler. Barış yanlısı olan bu insanlar sevgi doludur. Ahsen ismini taşıyan kimseler yerinde eleştiriler yapar ve iş ilişkilerinde oldukça başarılıdır. Bu kimselere detaylara fazla takılmaz ve enerjileri yüksektir.

Ahsen isminin renk sembolü mavi ve pembedir. 5 harften oluşan bu ismi çocuklara vermenin herhangi bir sakıncası yoktur. Güzel, en güzel, daha güzel gibi anlamları olan Ahsen ismi yaygın kullanılan isimler arasında yer alıyor.

Ahsen İsminin Analizi
Ahsen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ahsen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik
H: Sakin ve durağan
S: Hayalperest
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
N: Sağduyulu

Ahsen İsminin Numerolojisi
Ahsen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
H: 10
S: 22
E: 6
N: 17

Ahsen isminin numerolojik değeri: 56