Bebeklerin En Güzel Günlerini Nasıl Geçirmelidirler?
Bebek gelişimi zannedildiğinden çok daha çabuk ilerleyen ve her geçen günün, saatin değerinin çok iyi bilinmesi gereken bir süreçtir. 1 aylık bebek gelişiminden itibaren artık bebeklerin ilk yürüyüşleri ve kelimeleri beklenilmeye başlanır. Burada genetik bir rahatsızlık olmamasıyla birlikte çok kısa bir süre içinde kendi kendine oturma ve bunun yanı sıra kendisi için geliştirilmekte olduğunuz tüm aşamaları yakından takip etmeniz gerekmektedir.

Anneler ve babalar bu evrelerde çok heyecanlıdırlar. En ufak bir can yanmasına dayanamazlar ve buna izin veremezler. Bu durum ilk bakışta normal gibi gözükse de daha sonraları onları tembelliğe alıştırabilir. Böyle nedenlerle düştüğünde olabildiğince uzak durun, kendisi kalkacaktır, emeklemeye başladığında sürekli olarak onu zorlamayın, zamanı geldiğinde küçük birkaç tökezlemeden sonra yürüyecektir.

Bebeklerdeki Değişim İlk Ne Zaman Belli Olmaya Başlar?
Bebeklerde büyüme belirtileri her bebekte farklı zaman dilimlerinde, farklı durumlarla gözlemlenecektir. En çok karşımıza çıkan gelişmelerin başında çabuk konuşma gelmektedir. Bazı bebekler inanılmaz derece de erken konuşmaya başlarlar, bazı bebeklerse çok daha geç konuşurlar.

Bebeklerde beslenme her evrede olduğu gibi burada da kendini belli ederek, beslenmenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha karşımıza çıkmakta. Hamilelikten ilk adıma kadar özellikle ayrı bir dikkat ve özen gösterilmesi şart. Bununla birlikte gösterilmekte olan ilginin de dozu oldukça önemli. Bebek gelişimi için yapılacak olan girişimler, bebeklerin ilk eylemlerini belirlemekte son derece önemlidir.