İlişkiyi sürdüren gerçekler

Ailesiyle hiç görüşmüyor olması veya onların ölmesi dışında, anne babasının çocuklarınızın babaanne ve dedesi olacaklarını unutmayın ve onlarla iyi geçinmeye çalışın.
Birbiriniz için ne ifade ettiğinize iyi karar verin. Arkadaş mı? Sevgili mi? Küçük bir detay gibi görünse de, birbirinizi başkalarına tanıştırırken bu önemli bir rol oynar. "Neden evlenmiyorsunuz?" gibi sorulara ortak bir cevap vermeye çalışın.
Partnerinize her konuda güvenmelisiniz. Birbirinizden bazı şeyler saklamayın.
Onun olduğu gibi davranmasına izin verin.
Çocuk yerine köpek bakmayın. Çocuklarınız olduğu zaman köpeğiniz büyük bir acı yaşayacaktır.
Bazı konularda asla anlaşamıyorsanız, ortak bir çözüm bulmaya çalışın, yoksa ileride bu konular büyük sorunlara yol açabilir.
Birbirinize karşı her zaman dürüst davranın.
Yıllardır birlikte olsanız da bazen liseli asıklar gibi dışarıda buluşun.
Partnerinize her gün onda sevdiğiniz bir şeyi itiraf edin.
Bir sorunun sizi ayrılma noktasına getirmesine izin vermeyin. Canınızı sıkan bir şey varsa, onu olay sıcakken konuşun.
Erkeğinizin kazancını her zaman bilin. Maddi durumunu iyi bilirseniz, maddi sorunları ve bu konudaki tatminsizlikleri daha kolay aşarsınız.
Aileniz, çocukluğunuzda yaşadığınız sorunlar ve gördüğünüz bazı tedavilerle ilgili belli sınırlar belirleyip, onları geçmemeye çalışın. Bu konudaki yersiz tartışmalar derin yaralar açabilir.
Tuvalete girdiğinizde her zaman kapıyı kapatın.
Size özel bazı minik sırlarınız olsun.
Onun da bazı sırları olmasına izin verin. Örneğin, eski ilişkileriyle ilgili bütün detayları anlatması için onu zorlamayın.
"Bir daha bunu bana söylersen, seni terk edeceğim" tipi tehditler savur-mayın. Hem sorunu çözmez, hem sizi komik duruma düşürür.
Her sessizliği doldurma ihtiyacını hissetmeyecek kadar rahat olmalısınız birbirinizle.
Özür dilediğiniz zaman, bunu samimiyetle yapın. İçten değilseniz inandırıcı olmazsınız.
Birbirinize anlayışlı ve saygılı davranın.
İlişkinize bazı sınırlar koyun. İlişkiye dair bazı şeyler arkadaşlarla paylaşılmamalı.
Bir erkek uğruna arkadaşlarınızdan vazgeçmeyin ve ondan da bunu yapmasını beklemeyin.
Her kavgayı kazanmakta ısrar etmeyin.
Birlikte olduğunuz her zaman size eğlenceli ve hoş gelmeli.
İlişkide nasıl olmayı düşünüyorsanız, baştan öyle davranın. İlk altı ay yumuşak olup, sonra ağırlığını koyan bir erkek sizin de hoşunuza gitmez.
İçinizden geldiği gibi davranın. Bazı gece yansı atıştırmalarına veya sabah geç saatlere kadar süren kahvaltılara alışmalısınız.
Doğum günlerinde birbirinize ev aletleri hediye etmeyin. Orijinal olmaya çalışıp, birbirinizin zevkini tanımaya çalışın. Sürpriz yapmayı asla ihmal etmemelisiniz.
Onun yanında ailesine kötü davranmayın veya onu ailesinin Önünde küçük düşürmeyin.
Operayı sevmezse, zorla götürmeyin. Siz de onun seyrettiği programları seyretmek zorunda değilsiniz. Özel ilgi alanlarınız her zaman olmalı.
Her ilişkide biraz kıskançlığa yer var.
Her zaman birbirinizin fikrini kabul etmeyin. Bazı zamanlar tartışmalar yapıcı olur ve ilişkiyi büyük sorunlardan korur.
İlişkiye getirdiğiniz bagaja dikkat!
Partneriniz olmadan da bazı uğraşlarınız olmalı, yoksa özgürlüğünüzü kaybedersiniz.
Partnerinizi destekleyin ve sürekli eleştirmeyin.
İmkansız sayılacak kadar yüksek standartları arzu etmeyin, bu hayatınızı zehir edecek.
Sizi sinir eden alışkanlıklarını ona bildirin. Diş ipi kullanıp ortada bırakması sizi sinir ediyorsa, bu alışkanlığı yüzünden birkaç sene sonra onu boğma noktasına gelebilirsiniz.
Ona ara sıra sürprizler yapın.
Haftada bir kez karşılıklı oturup, 15 dakika ilişkiniz hakkında konuşun. Hem sorunlarınızı çözme firsatı bulacaksınız hem birbirinize daha çok Ona bir kez küfür ettikten sonra arkası gelir. Sözlerinize dikkat edin.
Kendi başınıza yaptığınız aktiviteler olması iyi bir şey, ama günün sonunda en azından yaptıklarınızı birbirinize anlatın.