Aslan burcu insanları sıcak kanlıdır. Herkesle sıkı sıkı dost olmasalar da muhakkak dokunduğu yaşamların bir ucundan tutar, özellikle ihtiyacı olanın hayatının kıyısından geçerken muhakkak bir el atarlar! Kalite tutkusu ve hatırı sayılır kibri yüzünden kolay kolay insan beğenmeseler de kimselerin gönlünü kırmaz, herkesin sevgisini ve saygısını kazanmayı içgüdüsel olarak başarırlar! Peki Aslan’lar en çok hangi burçlarla anlaşırlar!

Koç


İki yenilmez, iddialı, özgüvenli bir araya gelince, arada bir itiş kakış duyulsa, sesler yükselse, inatlaşmalar yaşansa da totalde sürekli birbirlerini motive eden harika bir arkadaşlık kurulur. Koç sürekli mücadele etmek, Aslan ise kaçınılmaz olarak lider olmak ister! İki lider ruhlu birbirlerinin alanlarına göz dikmedikleri ya da birbirlerini rakip görmedikleri sürece çok iyi anlaşırlar! Zira bu iki özgüven abidesinin de yardıma ihtiyacı olur ancak sesleri çıkmaz! Birbirlerini iyice tanıdıktan sonra bu ikili, sorunlarına merhem olmayı da başarırlar!

Yay


İki ateş yan yana gelirse, dünyanın feleği şaşar! Aslan’ın sahip olduklarıyla Yay’ın deneyimlemek istedikleri birleşir, yaşam bu ikiliye yepyeni bir kapı açar! Yay fazla heyecanlı ve başına buyruk olduğu için zaman zaman aralarında anlaşmazlıklar doğsa da Yay kin tutmaz, Aslan sevgi dolu kalbinin kapılarını hemen kapatmaz! Ateş enerjisinin iki sahibi, hayata bolca keyif almaya, mutluluğun türlüsünü tatmaya gelmişlerdir. Aslan’ın bazen fazla ağırbaşlı olup hantallaşmasına deva olacak Yay, bu ilişkiye çok şey katar!

İkizler


İkizler’in neşeli yapısı, sürekli uğraşacak bir şeyler bulan girişken hali Aslan’ın çok hoşuna gider! Aslan biraz ağır bir yaşam sürer! Davranışlarındaki seviyeyi kontrol altında tutan, insanların çizgi ötesi tavırlarına müsaade vermemek için ilişkilerinde hep bir kırmızı çizgi bulunduran, laubalilikten hoşlanmayan Aslan kendi gibi insanlarla fazla donuk ilişkiler kurar! Aslında sıcacık bir kalbi olan, hayattan keyif almayı seven Aslan, İkizler gibi rahat ve sosyal insanların yanında asıl benliğini gün yüzüne çıkarıp, neşeli bir yaşam kurabilir. İkizler Aslan’a istediği eğlenceli yaşamın kapılarını açacak, enerjik bir arkadaştır.

Terazi


Aslan yanına yakışan, fotoğrafta kendisine ayak uyduracak güzellikte olan arkadaşlar ister! Bazen ilişkilerini dekoratif düşündüğü dahi olur! Sonuçta sosyal yaşamında sahip olduğu saygın duruş, ışıltı ve gösteriş oldukça önemlidir. Kalite ve lüks ise Aslan’ın vazgeçilmezidir. Terazi her daim sahip olduğu şık duruşu ve zarafetiyle Aslan için muazzam bir tamamlayıcı olur! İstediği her yere birlikte gidebilir, bu zarafetle mutlulukla ahbaplık edebilir Aslan! Hayattan keyif almayı, beğeni dolu bakışlar eşliğinde sosyal yaşama karışmayı seven Aslan, tüm bu taleplerine eşlik eden harika bir Terazi’yle danstan gelmez, sosyal yaşamına ara vermez! İki güzel, iki yakışıklı ya da bir güzel bir yakışıklı gecelerin tozunu atar, kaliteli bir hayatı doyasıya yaşar!

Kova


Kova ile Aslan’ın ilişkisi kanlı mı biter, zıt kutuplar birbirini çekince herkes biraz fedakârlık yapar da orta yol mu bulunur bilinmez ama doğru frekans tutturulabilirse güzel bir arkadaşlık olur! Aslan monarşi sevdalısıdır, Kova anarşi! Biri tahtına oturup insanlığı kontrol etme sevdalısıdır, öteki taht sahiplerini devirip doğrudan bireylerin irade sahibi olduğu bir düzen! Bu halde nasıl olur da bu insanlar arkadaş olur derseniz, Kova’nın zekâsı, yenilikçi tarafı Aslan’ın yaşamına katkı sunar, Aslan iyi yüreğini Kova’nın uyarıları sayesinde gün yüzüne çıkarıp özgürlükçü bir kraliyet kurar! Bu çatışmalı ilişki başarılırsa harika bir ahenk doğar!