Oğlak Burcu Hakkında Fazla Abartılan 4 Klişe

Oğlaklar genellikle inatçı, beklentilerin üstünde standartlara sahip, affedici olmayan ve aşırı tutarlı olarak bilinir. Ancak bu klişelerin Oğlak burcunu karikatürize etmesine izin vermeyin, soğuk ve sert görünen dış yüzeylerinin altında daha fazlası var.

Tam Bir İşkoliktir
Oğlaklar, Zodyak aleminin otorite figürlerinden biridir, yönetmekten ve emir vermekten hoşlanan bir yapıya sahip olduğunu inkâr etmenin alemi yok. Ama bu durum Oğlakların ilerleme ve nihai başarılarının somut kanıtlarını görmek istemesinden kaynaklanır. Çalışma saatlerini hesaplamak ve tamamladıkları projeleri göstermekten hoşlanırlar. Ancak bu demek değildir ki bu insanlar işten başka hiçbir şey düşünmezler. Oğlaklar sıkı çalış, sıkı eğlen mottosunun bir numaralı takipçisidir. Evet bazen çalışmaktan evine gidemez belki yemek yemeyi bile unutabilir ama iş eğlenmeye, biraz kafa dağıtmaya gelince, bunu hak ettiğini bilmenin vermiş olduğu haklı gururla eğlencenin dibine dibine vurur.

Değişimden Nefret Eder
Oğlaklar genellikle Zodyak aleminin muhafazakâr ve geleneksel çocukları olarak görülür ama bu gerçekte kişiliklerinin çok küçük bir parçasını oluşturur. Oğlaklar fena halde tarihin farkındadır. Tabii ki boş zamanlarında gidip yeni kıtaları keşfetmekle harcamıyor olabilir ama ihtiyatlı bir burç olarak kendilerinden önce kimlerin gelip geçtiğini, neler yaşandığını bilmekten hoşlanan bir yapıya sahiptir. Daha önce gidilmiş yolları bilmeyi beklenmeyen problemlerden kendisini korumanın bir yolu olarak görür. Rutinleri ile yaşayan ve ölen bir Oğlak tanıyor ve bu kadar istikrarlı oluşuna şaşırıyorsanız, bu büyük ihtimalle rutine bağlı kalmanın ne kadar işe yaradığını bilmesinden kaynaklanıyordur. Değişim onun korktuğu bir şey değildir, bunun için gereken tek şey başka bir yaklaşımı derinlemesine bilmek ve ona güvenmekten geçer. Bunun adı da olsa olsa ihtiyatlı olur.

Mükemmeliyetçidir
Aslına bakarsanız bu bir derece doğru ama düşündüğünüz şekilde değil. Evet kesinlikle yüksek standartlara sahiptir, buna kimsenin itirazı yok ama başkalarını bu standartlara tabi tutmaktansa önce kendilerini tutarlar. Kendilerinin en iyi versiyonu olmak, her gün yeni bir şey öğrenmek olmazsa olmazlarındandır. Yönetici konumunda olduklarında çalışanlarına müsamaha gösterseler de kendi performanslarından memnun olmadıklarında tembellik yapmak ilk tercihleri değildir. Neyse ki pratikliğe her şeyin üzerinde bir değer verdikleri için, mükemmeliyetçiliğin yiyip bitirdiği çok fazla Oğlak göremezsiniz. Bir projenin kendilerini emmeye başladığını gördüklerinde öz farkındalıkları araya girer ve kendisine biraz durmasını söyler.

Soğuk Ve Katıdır
Her ne kadar Oğlak burcu arkadaşınızdan bir Balık insanından alabileceğiniz duygu yüklü ve empatik desteği alamasanız da bu kalplerinin tamamen büzüşmüş ve buz gibi olduğu anlamına gelmez. Sadece vıcık vıcık sevgi gösterilerinden hoşlanmazlar o kadar. Oğlaklar harika birer dinleyicidir ve tavsiyesini istediğiniz takdirde size hemencecik titizlikle hazırlanmış bir hareket planı sunabilirler. Aslına bakarsanız Oğlaklar olaylara objektif bakabilme yetenekleri sayesinde iyi bir sevgili ve ebeveyn adayıdır. Yani Oğlak burcu o aradığınız ağlanacak omuz olmayabilir ama yanından ayrıldığınızda yeni ve daha mantıklı bir bakış açısını yanınızda götüreceğinizi bilirsiniz.


askmoyra