Melişlerim artık nerdeyse herşeyimizi burcumuza göre yapıyoruz peki hiç saçınızı burcunuza göre yapmayı denedinizmi bakın bakalım burcunuza göre saç modellerini beğenicekmisiniz


Koç : Bilinçli, cesur ve aktif bir kişiliğe sahipsiniz. Kısıtlamalardan hoşlanmıyor ve duygularınızı anında ve olduğu gibi belli ediyorsunuz. Saç modelinizin de sizi engellemesine tahammül edemeyeceğiniz için pratik ve kısa saç kesimleri sizin için en uygun saç tipleridir. Uzun saça sahip olan Koç Burcu kadınları, saçlarını genelde geriye tararlar ve at kuyruğu diye tabir edilen bağlama şeklini tercih ederler. Düzgün ve şık görünümlü bir at kuyruğu için saçınız nemli iken tarayınız.

Boğa : Güvenilir, sabırlı ve inatçı bir insansınız. Cazibeniz, güzelliğiniz ve tüm kadınsı özelliklerinizin yanında ayaklarını yere sağlam basan bir yapınız var. Bundan dolayıdır ki, fazla abartılı olan saç modellerini kendinize yakıştıramaz ve beğenmezsiniz. Sizin için en ugun saç modelleri, doğal görünüme sahip olan saç modelleridir.

İkizler : Bulunduğunuz yerdeki insanlarla çok çabuk ilişki kurabilme yeteneğine sahipsiniz. Bu nedenle can sıkıntısı size uzak olan bir tabirdir. Aşırı düzene bağlı kalamamanız, komplike yani karışık saç modellerinden de uzak durmanıza neden olmaktadır. Sizin için en uygun saç modelleri sürekli kontrol altında olması gerekmeyen ve kendi haline bırakılan saç modelleridir.

Yengeç : Çok duygusal ve idealist bir kişiliğiniz var. Çevrenizdeki insanlarla aranızda bulunan mesafeyi sürekli korumaya çalışmaktasınız ve herkesin size kolay bir şekilde yakınlaşmasına izin vermezsiniz. Bundan dolayı, gerektiği zaman gözlerinizdeki anlamı çevrenizdekilerden saklayabilmeniz için sizin için en uygun saç tipleri uzun saçlardır.

Aslan : Herkesin gözdesi durumundasınız. Hayatınızı severek ve dolu dolu yaşıyorsunuz. Dişi aslan gibi asaletli olsanız da kibar saç modelleri sizin için uygun değil. Tüm burçların kraliçesi durumundasınız ve bu yüzden yaptıklarınızın hayranlıkla karşılanması gerekir. Çarpıcı ve gösterişli saçlardan ve son moda değişik renkteki saçları yaptırmaktan çekinmeyin.

Başak : Düzenli ve dakik bir kişiliğiniz var. Mükkemmel olmayan hiçbir şeyden hoşlanmazsınız. Dağınıklığa ve düzensizliğe kesinlikle dayanamazsınız. Saçlarınız da kişiliğinize uygun olarak özenle ve düzenli bir şekilde taranmış olmalıdır. Daha düzenli bir saç görünümüne sahip olmak için saç spreyi, briyantin veya saç köpüğü kullanmalısınız.

Terazi : En temel özelliğiniz cazibeniz ve esprili kişliğinizdir. Uyum ve estetiğe karşı çok duyarlısınız. Siz de aynen Aslan kadınları gibi, ancak çok dikkat çekici olmadığı sürece lüksü çok seviyorsunuz. Bundan dolayı size önerebileceğimiz saç modelleri sade ve şık olan saç modelleridir.

Akrep : Tüm burçları karşılaştıracak olursak, Akrep kadını kadar ne istediğini bilen ve hedefine kilitlenen başka bir burç daha yoktur. Görünüş olarak çok sakin ve soğuk durursunuz. Bunlardan dolayıdır ki her zaman bakımlı olmak ve mükemmel şekillendirilmiş saçlara sahip olmanız, önemli özelliklerinizdendir. Saç modellerinizin daha kadınsı ve yumuşak olmasına dikkat ediniz. Çünkü bu saç modelleri size en çok yakışacak saç modelleridir.

Yay : Tipik özellikleriniz bağımsız olmanız ve ani kararlar alabilmenizdir. Ayrıca maceradan da hoşlanırsınız. Jöle, briyantin, sprey veya saç köpüğü gibi saç şekillendirme ürünlerinden çok hoşlanmadığınız için saçlarınızın yumuşakça dökülmesine izin veren saç modellerini kullanmanız önerilir. Ayrıca saçınıza, saç pürüzsüzleştirici veya saç kremi gibi daha yumuşak formüle sahip olan ve saçınızın doğal görünmesine yardımcı olan saç şekillendiricilerini kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Oğlak : Ortama uyum sağlama özelliğiniz ve kıvrak bir espri anlayışına sahip olmanız sizin için büyük bir avantaj. Bu özellikleriniz sayesinde çok zor durumlardan bile alnınızın akıyla kurtulabilirsiniz. Ayrıca sağlamcılık da gözle görülen büyük özelliklerinizden birisidir. Her konuda olduğu gibi saç konusunda da sağlamcılığınızı göstermelisiniz. Bunun için işinizi sağlama alarak, saçınızın bozulmasını engelleyecek ve her telin kendi yerinde durmasını sağlayacak jöle, sprey ve saç köpüğü gibi saç şekillendirici ürünler kullanmanız önerilir.

Kova : Çevrenizdeki kişilere ve olaylara karşı ilgilisiniz ve son derece ateşli bir kişiliğe sahipsiniz. Her zaman farklı fikirler üretmenin peşindesiniz. Böyle bir durumda saçlarınıza pek zaman ayıramayacağınızdan dolayı karmaşık ve zor saç modelleri size göre değil. Ancak bu saç bakımınızı engelleyecek bir durum olmamalı. Saçınızın ve yüzünüzün ışıltısını kaybetmemek için saç bakımınıza özen göstermeniz gerekiyor. Kendi saçınıza uygun saç bakım ürünlerini kullanmanız önerilir.

Balık : Çok romantik bir kişiliğiniz var. Ayrıca sezgi gücünüz de çok fazla. Yaşamınızı duyarlı ve duygulu bir şekilde ilerletiyorsunuz. Saçlarınız da kişiliğiniz gibi duyarlı olduğundan dolayı boya veya perma gibi kimyasal uygulamaları kullanmamanız önerilir. Daha çok bitkisel boyalar ve bitkisel saç bakım ürünleri veya alkol oranı düşük olan saç bakım ürünleri kullanmaya özen gösteriniz.