Bilgisayar toplarken nelere dikkat etmeliyiz?
Bilgisayar toplarken ilk olarak işlemci seçimi yapılır. İşlemcinin İntel mi AMD mi olacağına karar verildikten sonra uygun anakart seçilir. Anakart seçimi de yapıldıktan sonra RAM ve hard disk seçimleri yapılır. Eğer anakartın üzerinde on board ekran kartı yoksa uygun bir ekran kartı, CD rom ve toplanan parçaların kuvvetine göre power supply alınır.

Dikkat etmek gereken bir diğer nokta da almak istenilen parçaların fiyatlarıdır. Anakartın işlemci pin sayısı, anakarta kaç tane RAM takılabileceği, anakart üzerinde on board ekran ve ses kartı olup olmaması fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Ayrıca, oyun oynamak için harici ekran kartı alacaksak pci express slot mu agp slot mu kullanılacağını bilmek gerekir.

Oyun veya program yüklemek için kullanacağımız CD rom'ların çok fazla özelliğe sahip olmaları tercihe bağlıdır. Basit bir CD rom, ev kullanıcılarının işini görebilecektir. Bunların yanında power supply seçimi de önemlidir. Power supply ne kadar güçlü olursa donanımlar da o kadar güvenli çalışır.