Forum Düzeni
Bilgisayar - Donanım
Bilgisayar, yazılım ve donanım forumları.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Başak

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 05 Aralık 2017
Mesajlar: 1.179
Konular: 538
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 138 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 9 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 138
Verilen Beğeni: 25
Rep Gücü: 8
Başak is on a distinguished road

Standart Bilgisayarda oyun oynamak için nasıl bir ekran kartı tercih etmeliyiz?

23 Aralık 2017
# 1
Bilgisayarda oyun oynamak için nasıl bir ekran kartı tercih etmeliyiz?
Bilgisayarınızdaki oyunları oynarken takılmalar yaşıyorsanız çözünürlük ve detay ayarlarını düşürerek ekran kartı üzerindeki yükü hafifletebilirsiniz. Bu işe yaramıyor ve takılmalar devam ediyorsa yeni bir ekran kartı almanın zamanı gelmiş demektir.

Orta seviye ekran kartları
Piyasada 200-300 dolar seviyesinde bulunan ekran kartları günümüz oyunlarını sorun olmadan çalıştıracaklardır. Ancak ekran kartı tercih ederken güç tüketimi de göz önünde bulundurulmalıdır, çünkü ekran kartı sistemde en fazla enerji tüketen donanımdır.

Güç kaynağı ve diğer bileşenler
Ekran kartınızın ihtiyaç duyduğu gücü sağlamak için iyi bir power supply şarttır. Aksi takdirde bilgisayar ara ara güç yetersizliğinden kapanacak ya da donacaktır. Bunun yanında bilgisayarın diğer bileşenlerinin de güç tüketimleri dikkate alınmalıdır.
Gamer Queen bunu beğendin
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 23
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: Bilgisayarda oyun oynamak için nasıl bir ekran kartı tercih etmeliyiz?
23 Aralık 2017
# 2
Şimdi piyasada oyun bilgisayarı diye geçen bir laptop var.
Mesela o mükemmel.
Ben zamanında baya çektim. Hala da var evde öyle.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 23:16
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 22:56
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 22:55
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 16:01
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 15:59Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.