Forum Düzeni
Bilim ve Teknoloji Haberleri
Internet, bilim, bilişim ve teknoloji dünyasından son haberlerin paylaşılacağı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 24 Ocak 2019
Mesajlar: 2.141
Konular: 2073
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 35 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 55 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 104
Verilen Beğeni: 68
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 17
DeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud of

Standart İddia: ABD Donanması, UFO’lar Hakkındaki Verileri Gizliyor

10 Eylül 2019
# 1
Amerika İstihbarat ve Terörle Mücadele alt komitesinin üyesi olan Mark Walker, Amerikan Donanması’nı tanımlanmayan uçan cisimler ve gizemli karşılaşmalar hakkında yeteri kadar veri paylaşmamakla suçluyor.
İstihbarat ve Terörle Mücadele alt komitesinin bir üyesi olan Kuzey Carolina'dan Mark Walker, ABD Donanması'nın UFO görüşleriyle ilgili bilgileri sakladığını iddia etti. Walker, Temmuz ayında donanma sekreteri Richard V. Spencer'a UFO görüşlerini araştırmaya adadığı kaynakları ve yetkililerin iddiaları doğrulamak için"fiziksel kanıtlar" bulup bulmadığını sordu. Ayrıca herhangi bir yabancı ulusun veya özel şirketin UFO karşılaşmalarını açıklayabilecek çığır açan teknolojiler geliştirip geliştirmediği hakkında daha fazla bilgi istedi.
31 Temmuz tarihinde verilen kısa cevapta ise Deniz Kuvvetleri Müsteşarı Thomas Modly, Deniz Kuvvetleri Bakanlığı'nın bu raporları çok ciddiye aldığını, görüşleri kaydetmeye devam ettiğini ve tamamen araştırdığını yazdı.

Donanma, insansız hava araçlarının havacılık faaliyetlerini olumsuz etkilediğini açıkladı:
Modly'nin Walker'a yazdığı mektupta, "İnsansız hava sistemlerinin (UAS) genişlemesi ve mevcudiyeti, havacılarımız için bir sorun hâline gelmiştir. Donanmanın kaynakları, uçaklarımızın güvenliğini etkileyebilecek raporların izlenmesi ve soruşturulmasına adanmaya devam ediyor" dedi.

Donanma, veri paylaşma konusunda oldukça isteksiz:
Walker, donanmanın sözde tanımlanamayan hava olayları hakkında daha fazla veri sağlama konusunda isteksiz göründüğünü, Pentagon'un daha geleneksel UFO'lar hakkında belgi verdiğini belirtti. Walker, ayrıca kamuoyunun ABD kuvvetleri veya bölgeleri için bir tehdit oluşturabileceğinden duyduğu endişeyi açıkça dile getirdi.

Walker, yakın tarihli bir röportajında ​​Reid tarafından oluşturulan Gelişmiş Hava-Uzay Tanımlama Programı'nın 2012'de resmen kapatıldığından beri Kongre'nin ordunun ne yaptığını bilmesi gerektiğine inandığını söyledi. Walker yaptığı röportajda “Donanma, Çin veya Rusya'nın ulusal bir güvenlik açığını temsil eden gelişmiş havacılık teknolojilerine sahip olduğuna inanıyorsa Amerikan halkı, hükûmetlerinin bu konuda ne yaptığını bilme hakkına sahiptir" dedi.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: İddia: ABD Donanması, UFO’lar Hakkındaki Verileri Gizliyor
10 Eylül 2019
# 2
Ufolar hep gizemli gelmiştir bana
Üyelik tarihi: 19 Ağustos 2019
Nereden: Andromeda
Mesajlar: 3.061
Konular: 663
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 188 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 63 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1273
Verilen Beğeni: 867
Nereden: Andromeda
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 47
rainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond reputerainbow6 has a reputation beyond repute
Standart Cevap: İddia: ABD Donanması, UFO’lar Hakkındaki Verileri Gizliyor
10 Eylül 2019
# 3
Biz bunları The X-Files'da hep gördük


"Ne zaman ki en sevdikleriniz yanıltır sizi, ne zaman ki birer birer düşürür herkes maskesini , ne zaman ki yalnızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz ,işte o zaman başlarsınız gerçekten yaşamaya." charles bukowski
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Qasem
Türkiye'den Haberler
1
26 Ağustos 2019 10:03
Neoma
İlginç Olaylar
0
06 Şubat 2019 17:34
Asrevya
Bilim ve Teknoloji Haberleri
0
23 Temmuz 2018 15:55
Arthur
Bilim ve Teknoloji Haberleri
0
17 Ocak 2018 22:18
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 16:24Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.