Boğa kadını yıldızname kitabı toprak grubu olarak göstermiştir. Toprak grubu ona çekingenlik vermiştir. Beyaz renkli ince gür saçlı alımlı bayanlardır. Kendisiyle temas eden bir kişi başkasını aramaz ve ihtiyaç duymaz, şehvetlidir. Büyük burunlu, kalın dudaklı beyaz dişlere sahip çekici bir bayandır. Yüzden küçük siyah bir ben olabilir.

Boğa kadını eğlenmeyi ve çalgıyı sever. Bulunduğu ortamda oynamaktan hoşlanır dikkat çeker. Esmer boğa kadınları kendisine düşmanlık etmeye çalışır. Kendi güzelliğini kıskanacak kadar kıskanç bir bayandır boğa kadını yıldızname bakımına göre bu kıskançlık onların başına kötü işler açabilir kendi kendine zarar vermesini sağlayabilir.

Boğa kadınları iri vücutlu erkeklerden sakınmalıdır, bu tipe sahip erkekler boğa kadınından çok sahip olduğu parayla ilgilenirler, paraya sahip olmak isterler. Erkeklerin bu tutumu yüzünden basından 2 ve ya 3 evlilik geçebilir. İlk evliliğinden ölüm sebebiyle veya boşanma sebebiyle ayrılabilir. İkinci evliliğinde geçinemedikleri için ayrılabilirler sorunun para olma ihtimalide yüksektir. Gene de boğa bayanların en belirgin özelliği olan dayanıklılık sayesinde üstesinden gelir ve rahat yaşamı amaçlar. Kendisine en uygun eş in hava grubunda olduğuna inanır ve bu içgüdüsünün peşinde koşar.

Boğa bayanlarının genellikle ölüm sebebi veya hastalanmasının sebebi safra artmasıdır. 2 - 20 - 30 yaşına kadar bu tehlikeyi taşır ve korkar. Boğa kadınları soğuktan da korunmalıdır çünkü boğazları çok hassastır. Bu tehlikeyi atlattığı takdir de 100 yıl kadar yaşarlar.

Hayatını iyi yaşamaya özen gösterir. Saf ve temiz bir insandır, güler yüzlü ve tatlı dillidir bu yüzden çevresi tarafından sevilir. Bu sevgi bazen kıskançlığa dönüşüp tehlike yaratabilir o yüzden kalabalık ve kadınların yoğun olduğu yerlerden uzak durmalıdır çünkü kadınlar büyük düşmanlarıdır. Karanlık ortamlar onun için tehlike arz eder karanlık yerlerde de bulunmamalıdır.

Yıldızname bakımı verilerine göre kadın ve ya erkek beyaz simalı olanlardan çok düşman olduğunu işaret eder. İyilik yaptığı kişiler de dâhil ona düşmandır ve her zaman kötülük yapmaya çalışırlar dikkat edilmesi gerekmektedir. Boğa burcu kadını yıldıznamesine göre Esmer yüzlü bir kadın onu çok kıskanır ve eşinden ayırmak için birçok oyun çevirir. İnadı sayesinde bu kadını halt edebilir.
Otuz yaşına kadar servet sahibi olabilir ve böyle yaşayabilir ancak 30 yaşından sonra kaybetme korkusunu ve tehlikesini yaşar. Kardeşleri onun bu serveti ve mutluluğunu kıskanabilir bu yüzden uzak durmalıdır. Babasının ve annesinin bu mirasını yese de ilk başlarda hayır görmez daha sonra iyi bir hayata geçiş yapar.

Yattığında kıbleye doğru başını koyduğunda rahat eder, parmağında akik bir yüzük taşıması ona iyi gelebilir rahatlatabilir. Bol bol evlenme teklifi alan bayan birçok teklifi ret etmiştir. Büyük arzusu olan Servete ulaştığında mutluluğu yakalayacaktır. Uğurlu rakamı olan 6yı hayatının her alanında kullanmayı sever. İş aşk veya herhangi başka şeylerde 6 rakamı ona yön verir. Erkeklerin ilgisini çeken karanfil kokusundan hoşlanır. Senfoniler onun için yaratılmıştır dinlemekten büyük zevk duyar.

Boğa erkeğini yıldızname kitabı toprak grubu olarak göstermiştir. Toprak grubu onlara dinginlik ve çekingenlik vermiştir. Herhangi bir yerde birileriyle konuşurken çekingen tavırlar sergilerler. Fakat boğa burcu erkeği o kişiyle tanıştıktan sonra çok eğlenceli bir kişiliğe dönüşür. Boğa burcu erkeği yıldızname bakımı bu kişilerin büyük başlı, açık alınlı, siyah gözlü, çatık kaşlı ve geniş bir çehreye sahip olduklarını söyler. Ayrıca geniş omuzlu, uzun kollu ayakları küçük beli ince ve boyu uzun kişiler olduğunu gösterir.

Yıldızname kitabı boğa erkeklerinin zevklerine düşkün oldukları yorumunu yapar. Kendileri yiyip içmeye bayılırlar. Son derece keyif düşkünü olmanın yanında kimseye her ne durum için olursa olsun dalkavukluk etmezler. Karşısındakilere davranışlarında hak ettiği değerin ne fazlasını gösterirler, nede azını.Yıldızname bakımı boğa erkeğinin çocukluk yıllarında her şeyin yolunda gittiği bir hayat sürdüğünü işaret ederken, orta yaşlara geldiğinde işlerinin bozulduğunu gösterir. Bu yaşları boğa burcu erkeği zahmet ve sıkıntılar içinde geçirir. Bu dönemi atlattığında işleri yoluna girer, dertlerinden kurtulur. Rahat bir nefes alabilecek duruma gelir. Borcu yine de çok olsa da, eline geçen beklenmedik yerlerden gelen parlarla bu borçları da kapatabilir. Kazanma konusunda sıkıntı çekmez ve mal mülk sahibi olmak için iyi bir adaydır.

Boğa burcu erkeği insanlarla olan ilişkilerinde başlangıç için samimiyetsizdir. Bunu hayatlarında aldıkları tecrübenin getirisi olarak yaparlar. Yıldızname bakımı onların iyilik yaptığı kimselerin onlar için kötülük ve şer tasarladığını gösterir. Yalnız Allah(c.c.) boğa burcu erkeğinin kalbinin saf ve temizliği sayesinde korur. Kötülükler karşısında yıkılmamasını sağlar.

Bazı akrabaları ve komşuları ona düşman olabilir, o içinde kötülük beslememelidir. Ailesi de ona bazen iyi bazen kötü olacaktır. O içinde ki sevgiyi kaybetmediği sürece karşısında hiç bir problem kalmayacaktır.Söz konusu kadınlar olduğunda ise boğa burcu erkeği yıldıznamesi tehlike çanları çalar. Boğa erkeği kadınlara çok düşkündür. Bu düşkünlüğün onu büyük sıkıntılara sokma ihtimali kaçınılmazdır. Birden fazla evlilik geçirme ihtimali yüksek olan boğa erkeği, genellikle yaptığı ilk evliliği fazla uzun sürdüremez. Beyaz tenli bayanlar, boğa erkeklerinin gözünde evlilik için idealdir. Onlar eşleriyle tüm sırlarını paylaşmamalıdırlar. Saflıkları ileride hanımlarına verdikleri sırlar neticesinde kendilerine sıkıntı olarak dönebilir.

Boğa burcu erkeği yıldızname bakımı kendisinin aile ilişkilerinde bir netlik bulunmaz. Kimi aile üyeleri onu çok severken kimisi de ondan nefret derecesinde uzaktır. Anne veya babası boğa erkeği henüz çocukken vefat eder. Sahip olacağı çocukların hepsi genellikle yaşar. Yalnız sadece onlardan bir tanesi babasına aşırı bağlı olacaktır.

Boğa erkeği çocukluk yaşlarında çok sık hasta olur. Ömrü boyunca bir defa ölüm sınırına gelip, daha sonra iyileşir. Genellikle baş, omuz ve bel ağrısı çeker ve bunun yanında kalp çarpıntısı vardır. Cumartesi günleri hastalanması onun için pek iyi değildir. Bu burçlar, boğa erkeği yıldıznamesince az yolculuk yapar. Deniz yolculuğunu kara yolculuğuna tercih etmelidir. Çünkü onun için daha hayırlıdır.

Çok fazla rüya görür ve inancı fazladır. Yıldızname kitabına göre 2,30 ve 35 yaşlarında ölümcül tehlikelerle karşı karşıya kalabilir. Bu tehlikeleri atlatırsa seksen sekiz yıl yaşayabilir. Onun için en doğrusu bolca dua etmektir.