Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By İlkiz

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 130
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Ahıra Saklanan Geyik Masalı

20 Ağustos 2019
# 1
Av köpekleri tarafından sıkıştırılan bir geyik, canını kurtarmak için kapısı açık olan bir ahıra sığınmış. Samanların arasına saklanırken, ahırdaki ineklerden biri onu fark edip uyarmış:

Neden buraya geldin? Burası senin için güvenli bir yer değil; burada seni yakalayıp öldürürler.

Geyik telaşla ona karşılık vermiş:

Şayet burada olduğumu kimseye söylemezsen, saman yığınlarının arasına saklanıp geceyi beklerim. Hava karadığında da tekrar ormana kaçarım.

Bir süre sonra, bir çoban ineklere yem vermek için ahıra gelmiş, ama geyiği fark etmemiş. Ardından çiftlikte çalışan bir kaç kişi daha ahıra girip çıkmışlar, temizlik yapmışlar. Fakat onlar da geyiği fark etmemişler.

Bunun üzerine geyik bir oh çekip kendisine yardım eden ineklere teşekkür etmiş. Ama ineklerden biri onu tekrar uyarmış:

Hemen sevinme, tehlike geçmiş değil. Yüz çift gözü olan çiftlik sahibi henüz gelmedi. O gelip gidene kadar hayatın hala tehlikede.

O anda çiftlik sahibi ahırdan içeri girmiş. Ahıra girer girmez de bağırmaya başlamış:

Neden burada çok az yem var? Neden ineklerin yattıkları yerde yeterli saman yok? Tembel adamlar, örümcek ağlarını neden temizlemediniz?

Ahırın her bir köşesini sırayla gözden geçiren çiftlik sahibi, bir anda samanların arasında geyiğin boynuzlarını görmüş. Hemen çiftlikte çalışanları çağırmış ve geyiği yakalatmış.

Kıssadan hisse;
İşinin iyi yapıldığından emin olmak için; ya kendin yapmalı, ya da yapıldığını kontrol etmelisin.
Farkedmez bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Ahıra Saklanan Geyik Masalı
20 Ağustos 2019
# 2
Patronvari bir özellik
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2018
Nereden: Tel'aran'rhiod
Mesajlar: 6.699
Konular: 883
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 664 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 73 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 2144
Verilen Beğeni: 1250
Nereden: Tel'aran'rhiod
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 48
Farkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond reputeFarkedmez has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Ahıra Saklanan Geyik Masalı
20 Ağustos 2019
# 3
İşine dikkat edersen her şeyin farkına varırsın hakim olursun işte

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Neoma
Rüya Tabirleri
0
03 Ağustos 2019 15:01
Asrevya
Çocuk Masalları ve Şarkıları
0
07 Ağustos 2018 05:42
Renksiz
Hayvanlar Alemi
0
21 Temmuz 2018 17:01
Renksiz
Hayvanlar Alemi
0
21 Temmuz 2018 16:44
Renksiz
Hayvanlar Alemi
0
21 Temmuz 2018 16:43Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.