Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 129
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Tuz Tüccarı ve Eşeği Masalı

17 Ocak 2020
# 1
Bir tuz tüccarı, tuz almak için eşeğiyle birlikte deniz kıyısına gitmiş. Tuzları eşeğine yükledikten sonrada eve doğru yola çıkmış.

Yolda, bir dere kıyısından geçerken, eşeğin ayağı tökezlemiş ve dereye doğru yuvarlanmış. Tuzların büyük bir bölümü suda eriyince, eşeğin yükü de hafiflemiş ve doğrulup dereden çıkmış. Bunun üzerine tüccar tuz almak için tekrar deniz kıyısına geri dönmüş ve öncekinden daha fazla tuz yüklemiş.

Dönüş yolunda, yine aynı derenin kıyısından geçerken, eşek bu kez yükünü hafifletmek için kendini derenin içine atmış. Yine tuzların büyük bir bölümü suda eriyip gitmiş. Yükü hafifleyen eşek de doğrulup dereden çıkmış. Bunun üzerine tüccar tuz almak için yine deniz kıyısına dönmüş, ama bu kez eşeğin ne yapacağını bilerek, tuz yerine sünger taşları yüklemiş.

Dönüş yolunda, aynı derenin kıyısından geçerken, eşek yine yükünü hafifletmek için kendini derenin içine atmış. Ancak bu kez süngerler suyu çekmiş ve eşeğin yükü ağırlaşmış. Kan ter içinde kalan eşek, kendisini kıyıya zor atmış.

Böylece eşeğin hilesi geri tepmiş, çünkü yola sırtında iki katı yükle devam etmek zorunda kalmış.

Kıssadan hisse;
Aynı önlemler tüm şartlara uymayabilir.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 20 Aralık 2017
Mesajlar: 7.239
Konular: 7
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 655 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 105 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1912
Verilen Beğeni: 584
Rep Gücü: 53
Arthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Tuz Tüccarı ve Eşeği Masalı
17 Ocak 2020
# 2
Komikti
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Neoma
Aşk - Şiir Dünyası
0
03 Eylül 2019 15:05
Asrevya
Çocuk Masalları ve Şarkıları
0
07 Ağustos 2018 05:42
Asrevya
Köşe Yazıları / Makale / Yorum Analiz
2
18 Temmuz 2018 14:57
Gamer Queen
Çocuk Masalları ve Şarkıları
0
05 Aralık 2017 19:39Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.