Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 17 Ocak 2018
Mesajlar: 1.038
Konular: 295
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 54 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 5 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Kova
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 0
Nootka is on a distinguished road

Standart Pamukkale Traventerleri Nerededir, Özellikleri Nelerdir

30 Ocak 2018
# 1
Ülkemiz en başta doğal güzellikler olmak üzere birçok özelliğiyle dünyanın en gözde ülkeleri arasında bulunmaktadır. Özellikle Pamukkale Traventerleri’yle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Türkiye daha bilinemeyen birçok özelliğiyle dünya ülkelerini kendine hayran bırakabilmektedir.

Pamukkale Traventerleri başta yöre halkı olmak üzere günün her saati çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çok yönlü ve bazı tektonik sebeplere dayanarak oluşan ve yine buna bağlı olarak kimyasal reaksiyon neticesinde meydana gelen bir kaya türü olan traventerler çok geniş bir bölgeyi etkisi altına alan jeolojik olaylar özellikle Pamukkale termal kaynağının oluşmasını sağlamıştır. Tam 17 adet termal sıcak su kaynaklarının yer aldığı bu bölgede suyun genel itibariyle normal seviyedeki sıcaklığı 35 derece ila 100 derece arası görülmektedir. Bölgesel potansiyel için de hayati bir öneme sahip olan Pamukkale termal kaynağının geçmişi de çok eski tarihlere dayanmaktadır.

Pamukkale Traventerleri’nin Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda da belirtildiği üzere Pamukkale traventerlerinin geçmişi çok eski tarihlere dayanmaktadır. Traventerler ilk olarak antik dönemlerde kullanılmaya başlanmıştır.

Pamukkale Traventerleri’ni popüler kılan özelliklerinden biri de bünyesinde 17 adet sıcak su termalini bulundurması birçok hastalığın iyileşmesinde de etkin rol oynayan sıcak su termalleri günün her saati ziyaret edilmektedir.
Bu suların sıcaklıkları ise 35 derece ile 100 derece arası sıcaklıklarda değişebilmektedir.

Pamukkale traventerleri ayrıca çok sayıda katmandan oluşmakta ve her katmanın uzunluğu ise 60 metreyi bulabilmektedir.

Denizli ilinde bulunan Pamukkale Traventerleri ayrıca dünyanın sayılı doğal güzelliklerindendir.
Sadece yurt içinde yaşayan insanlar değil aynı zamanda yurtdışında yaşayan insanlarda tatil amaçlı geldikleri Türkiye’de ilk olarak Pamukkale Traventerleri’ni ziyaret etmektedir.
Konu Nootka tarafından (30 Ocak 2018 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Pamukkale Traventerleri Nerededir, Özellikleri Nelerdir
09 Ağustos 2019
# 2
Denizli ili Pamukkale ilçesinde bulunan Pamukkale Travertenleri, sıcaklığı 35°C civarında olan ve litrede 2.2 gr kadar erimiş madde özellikle kireç ihtiva eden bir kaynağın eseridir.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Hayvanlar Alemi
3
30 Mart 2021 00:48
Tomris
Hayvanlar Alemi
0
08 Ocak 2018 00:59
Başak
iPhone
0
24 Aralık 2017 00:09
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 23:22
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 23:21Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.