Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 17 Ocak 2018
Mesajlar: 1.038
Konular: 295
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 54 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 5 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Kova
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 0
Nootka is on a distinguished road

Standart Dünyadaki Çöl İsimleri

30 Ocak 2018
# 1


Çöl ifadesi günümüzde sadece sıcak yerler içinde kullanıldığı düşünülür ama öyle değildir. Soğuk ve kurak bölgeler için kullanılan ifade olduğudur. Yıl boyunca 250mm den az yağış alan yerler çöl sınıfına girmektedir. Belli bir yerde suyun olması ama verimsizlik olmasıyla çöl olabilir.

Dünya üzerindeki çöller daha çok Afrika ve Amerika kıtaları üzerinde yoğunlaşmıştır. Bunun sebebi olarak yıl boyunca yağış oranının az olmasıdır. Bitki örtüsü öldüğü gibi toprak zaman içinde kum taneleri haline gelir bunun en büyük kanıtı ise Afrika kıtasındaki büyük sahte çölü olmaktadır.
* Büyük Sahra Çölü Orta/Kuzey Afrika
* Kalahari Çölü Güney Afrika
* Namib Çölü Güneybatı Afrika
* Büyük Avustralya Çölü Batı Avustralya
* Mojave Çölü Güneybatı Amerika
* Painted Desert Güneybatı Amerika
* Sonoran Çölü Kuzey Meksika
* Thar Çölü Pakistan-Hindistan
* Atacama Çölü Şili
* Gobi Çölü Moğolistan
* Arabistan Çölü Arabistan
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Dünyadaki Çöl İsimleri
09 Ağustos 2019
# 2
Kalahari çölü dünyanın en büyük 5 sıcak çölünden bir tanesidir.

Büyük bir çöl olmasından dolayı dünya genelinde tanınan ve ismi duyulmuş çöllerden bir tanesidir.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Mitoloji
1
28 Ocak 2018 14:52
Arthur
İlginç Olaylar
0
19 Ocak 2018 13:27
Tomris
Hukuk
0
13 Ocak 2018 00:30
Tomris
Yabancı Dil
0
08 Ocak 2018 14:35
Arthur
Kur'an-ı Kerim
0
06 Aralık 2017 11:38Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.