Forum Düzeni
Diğer Dinler
İslamiyet dışındaki dinler hakkında paylaşımların yapılabileceği bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Darksaga

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 22
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all

Standart Hz.Muhammed'i Müjdeleyen İncil: Barnabas İncili

24 Aralık 2017
# 1

Hz.Muhammed'i Müjdeleyen İncil: Barnabas İncili

Türkiye de bulunmuş Barnabas adındaki incil İsa zamanındaki bir adam tarafından İsanın gerçek ağzından çıkan sözleri aklında kaldığı kadarıyla yazıldığı bir incildir. Tek doğru düzgün yazılan incildir bu incilin içinde İslama dayalı bilgiler Son gelecek peygamberin ismi yani Hz.Muhammed'in ismi bulunmaktadır. Barnabas İncili, Roma Katolik Kilisesi tarafından yasaklanan İncillerden biri. İsa'nın öğrencilerinden Barnabas tarafınca yazıldığı iddia edilmektedir.

Barnabas İncili'nde teslis inancı reddedilmiş ve İsa'nın tanrılığı kabul edilmemiştir. İkinci olarak, Barnabas İncili'nde İbrahim tarafından kurban edilmek istenen kişi İsmail olarak gösterilmiştir. Oysaki Hıristiyanlık inancında İbrahim'in İshak'ı kurban etmek istediği benimsenmiştir.

Barnabas İncili'nin yasaklanması 325 yılında gerçekleşmiştir. Bazı kişilerin iddialarına göre İznik Konsili'nin toplanmasından çıkan karar doğrultusunda teslis inancı resmîleştirilip.Katolik Kilisesi için o ana kadar yazılan üç yüz farklı İncil'den sadece teslis inancını benimseyen dört tanesi kullanılmak üzere seçilerek diğer bütün İncillerin yok edilmesi kararı verilmiştir. Barnabas İncili de bu yasaklanıp yok edilen İncillerin içerisinde bulunmaktadır fakat bu iddia herhangi bir şekilde kanıtlanamamıştır.

Bugün elde mevcut olan en eski Barnabas İncili nüshası, 1709 yılında Prusya Kralı'nın sarayında danışman olarak çalışan Krimer'in elinde bulunmuş olup İtalyanca olarak yazılmıştır.

İsa'nın ana dili olduğuna inanılan Aramice kullanılmış olması Barnabas İncili'nin en önemli özelliğidir. Vatikan tarafından "apokrif İncil" olarak tanımlanmaktadır; yani varlığı kabul edilen ancak içeriği Vatikan tarafından kabul edilmeyen İnciller sınıfındadır.

Ayrıca Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda orijinal bir nüshasının bulunduğu ve özel olarak korunduğu bilgisi zaman zaman basına yansımıştır.

Üyelik tarihi: 14 Aralık 2017
Nereden: Gerçeğin Ruhu
Mesajlar: 539
Konular: 45
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 26 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 14 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 59
Verilen Beğeni: 17
Nereden: Gerçeğin Ruhu
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 0
Darksaga is on a distinguished road
Standart Cevap: Hz.Muhammed'i Müjdeleyen İncil: Barnabas İncili
24 Ocak 2018
# 2
O incil uydurmadır. Çünkü içerisinde Mesih'in Hz.Muhammed olduğu yazar ki bu iddiayı Kuran reddeder. Ve yine içerisinde Nur-u muhammedi adlı iftira yer alır.

Barbanas diye biri var. Onun incili de var. Ancak bugün Barbanas incili diye takdim edilen incili bir müslümanın yazmış olması daha olasıdır. Çünkü içinde müslümanların bile kabul edemeyeceği hurafeler var.
Qasem bunu beğendin
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Hz.Muhammed'i Müjdeleyen İncil: Barnabas İncili
25 Ocak 2018
# 3
Konuya dair Faruk beşerin eksik ama güzel bir yazısı aklıma geldi onuda konunun altına iliştireyim inşallah...


Barnabas İncili tehlikesi
A+A-

Peygamberlere iman, imanın esaslarındandır. Nasıl ki Hatemü’l-Enbiya Hz. Muhammad (sav)’in peygamberliğine iman ediyorsak, diğer bütün peygamberleri tasdik etmemiz de bu iman esasının bir gereğidir.

Vahiyle gelen tek din İslam’dır, bütün peygamberler insanoğluna aynı dini, İslam’ı tebliğ etmişlerdir. Hz. Adem’den itibaren Hz. Muhammed (sav)’e kadar bütün peygamberler sadece bir tek dini tebliğ etmişlerdir: İslam... Bu husus Kur’an’da te’vil edilemeyecek kadar sarihtir. Allah, Hıristiyanlık dini, Yahudilik dini göndermemiştir; o yüzden bunlar “ilahi din” sayılamazlar. Bu dinler, İslam’ın o dönemde tahrif edilmesiyle oluşturulan, vahye uygun olmayan inanışlardan ibarettir. Bir ilahi din tahrif edilince, muharref hali nasıl “ilahi din” olarak kabul edilebilir?

Nedense insanları Allah’a yönlendirmek için “Allah’ın korunmuş vahyi”ne değil de muharref inanışların ilahi hakikatlere benzer bazı ibarelerine başvurulmak isteniyor. Yani kıyamete kadar tâbî olunacak Kur’an dururken, sanki ihtiyaç varmış gibi yanına “muharref inanışların kaynakları” yardımcı getiriliyor. Bunun en ciddi örneğini “Barnabas İncili muhabbeti”nde görüyoruz.

Barnabas İncili muhabbeti zaman zaman açılır. Aziz Barnabas’ın yazdığı İncil’in Genelkurmay’ın elinde olduğu, açıklanacağı falan söylenir; bununla yeni bir inanç biçimlendirilmeye çalışılır. Oysa Barnabas İncili, İncil’in Allah’tan gelen hali değildir; tıpkı Matta, Markus, Luka, Yuhanna gibi Barnabas da kendi İncilini yazmıştır. Belki içindeki kimi ibareler Hz. İsa’nın tebliğ ettiği vahye mutabık olabilir; ama neticede bütün bir kitap olarak Allah’ın vahyettiği İncil’in aslı değildir. O haliyle sadece tarihi bir eser hüviyetini haizdir, o kadar. Hem, İncil’in aslı olsa da fark etmez; çünkü Allah bize Kur’an’ı vermiştir ve o tek kitaptır, son kitaptır, başka bir yardımcı kitaba ihtiyaç da yoktur.

İşte bu Barnabas İncili muhabbeti faslı geçtiğimiz günlerde yeniden açıldı. İran’daki “Basij Press” sitesi, Türkiye’nin elinde bulunan Barnabas İncili’nin Hıristiyanlık dinini çökerteceğini ileri sürmüş. Bu kapsamda şu suale cevap aranıyor: Hıristiyan dünyası Müslüman olur mu?

Barbabas İncili’yle ilgili muhabbetin esası şu: Hz. İsa’ın havarilerinden Barnabas’ın yazdığı kitapta (sanki Hz. İsa’nın getirdiği din İslam değilmiş gibi) İslam’ın gelişi haber veriliyormuş. Bu yüzden “Siyonistler” ve “Batı yönetimleri” kitapta yer alan iddiaları örtbas etmek istiyorlarmış. Barnabas İncili’nde, Cennet’ten kovulan Hz. Adem’in, geriye dönüp baktığında kapının üzerinde, “Allah birdir ve Muhammed O’nun elçisidir” ibaresini gördüğü yazıyormuş. Kitapta ayrıca, Hz. İsa’nın çarmıha gerilmediği, “Tanrı”nın oğlu olmadığı ve Hz. Muhammed (sav)’in peygamber olarak geleceği yer alıyor; “teslis inancı” reddediliyormuş.

Kur’an’ın beyanına göre Hz. İsa da insanlara İslam’ı getirmişken, Barnabas İncili’nin “İslam’ın geleceğini müjdelemesi” diye bir şeyin bizim için ne önemi olabilir? Buna sevinenlere sormak istiyorum: Barnabas İncili Hırıstiyanlar tarafından kabul edilse, Hırıstiyanlık Hak din haline mi gelecek?

Dikkatinizi çekerim; Müslümanların kafasına sürekli olarak “Kur’an’a yakın Barnabas İncili efsanesi” yerleştiriliyor. Artık durum öyle bir hal aldı ki, neredeyse, Barnabas İncili’ni tasdik ederlerse, sanki Hırıstiyanların Kur’an’ı tasdik etmesi gerekmezmiş gibi bir inanç biçimlendiriliyor. Bu çok tehlikeli bir “iman oyunu” değil mi? Velev ki Barnabas İncili, İncil’in Hz. İsa’ya indirildiği hali içeriyor olsun. Peki, Kur’an varken, Kur’an, kendinden önceki bütün kitapları neshetmişken, Kur’an’ın yanına bir de İncil’i mi eklemleyeceğiz?

Güya Barnabas İncili “Hıristiyanlık”ı çökertecek ve Hıristiyanların Müslüman olmasına vesile olacakmış. Bu nasıl olacak? Allah tarafından Kur’an ile neshedilmiş, iptal edilmiş, içinde kimi doğru ibareler olsa bile, Allah’ın indirdiği vahiy olduğuna kat’i delil olmayan bir kitap, nasıl olacak da birilerinin Müslüman olmasına vesile olacak? Olsa bile bu nasıl bir “Müslümanlık” olur? Müslüman olmanın yolu muharref eserlere mi, Kur’an’a mı dayandırılmalı? Hıristiyan dünyası Kur’an’a değil de Barnabas İncili’ne inanarak Müslüman olduğunu iddia etse, gerçekten Müslüman olmuş olurlar mı?

Hıristiyanları Tevhid’e çağırmak istiyorsanız, onları Barnabas İncili’ne değil, Kur’an’a çağırmalısınız. Kur’an’a dayanmayan bir davet İslam’a davet değildir.

Sanki iman için Kur’an yetmiyormuş ya da imanın tek kaynağı Kur’an değilmiş gibi, sanki Kur’an’ın hak olduğuna dair Kur’an’ın neshettiği bir şahide ihtiyaç varmış gibi, “şu bizim Müslümanlar”a ne oluyor ki Barnabas İncili’ne merak salıyorlar?

Neymiş, Barnabas İncili Teslis’i reddediyor, Hz. Muhammed’in peygamberliğini haber veriyormuş. Bunun ne önemi var? Bizim, Tevhid’den ve Hz. Muhammed’in risaletinden kuşkumuz da yok, başka bir şahide ihtiyacımız da yok. Velev ki Tevrat, İncil ve Zebur bozulmadan, aslına uygun olarak bugüne kadar gelmiş olsun. Onlara yine tâbî olamayız, değil mi? Çünkü Kur’an, önceki kitapların hükümlerini neshetmiş ve Kıyamet’e kadar tüm insanlığın tâbî olacağı nihai hükümleri getirmiştir. O halde Barnabas İncili üzerinden “Tevhid”e ulaşmayı “inanç”a nasıl yamıyorsunuz?

Tevhid’e giden yol sadece Kur’an’a dayanır. Kur’an’a şirk koşulmasına izin vermeyin!

Bilgi - İnanç - Eylem
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Peygamberler
0
08 Aralık 2017 00:05Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.