Beyaz: Taç Çakra ile alakası olan Beyaz Rengi Ay’ı ,Tanrıçayı ve Balık Burcunu Temsil Etmektedir.Diğer Renklerle birlikte uygulamalar da kullanılabilmesinden hariç Üst benlik,koruma,masumiyet ve barış uygulamalarında kullanılır.


Sarı: Solar Plexux Çakrası ile Güneş ve Tanrılar’la ilişkilendirilen bu renk Merkür ile bağlantılıdır ve hava elementini temsil eder aynı zamanda alakalı olduğu iki burç Boğa ve Terazi’dir.Sarı Rengi Ilham,Arkadaşlık,Mutluluk,Kültür amaçlı yapılan uygulamalar için idealdir.


Turuncu: Sakral Çakranın Rengidir gezegeni Güneş’dir.Ateş elementiyle ilişkilidir.Yay ve Aslan Burçlarının Rengidir,Adalet,Hukuki Problemler,İş gibi uygulamalarda kullanılabilir.


Pembe: Venüs’ü Temsil Eden bu Renk Sevgi,Hassaslık,Masum Duyguları temsil eder ve uygulamaları için kullanılır.


Kırmızı: Akrep ve Koç Burçlarını Etkileyen Kırmızı Renginin elementi Ateş’dir ve Kök Çakrayı Temsil Eder.Gezegeni Marsdır.Aşk,Seks,Tutku,Savaş,Başarı Uygulamalarında kullanılır.


Yeşil: Kalp Çakra ile ilişkili olan bu rengin etkili olduğu gezegen Merkür’dür toprak elementiyle bağlantıdadır..Yengeç ve Kova burçlarının rengidir. Büyüme,Gelişme,Para,Doğa uygulamalarında kullanılmalıdır.


Mavi: Su Elementini Temsil Eden bu renk Kova,Balık,Oğlak ve Başak Burçarı üzerinde etkilidir Boğaz Çakrasının ve Jupiter’in rengidir.Bilgi,Kariyer,Servet amaçlı yapılan uygulamalarda önem taşır.


Mor: Ajna Çakrasıyla ilişkili olup spiritüel gelişimde yeri büyüktür.Satürn Ve Merkür Etkisindedir ve ilişkili olduğu Burçlar Oğlak,İkizler ve Yay’dır.Spiritüel Güç,gizli bilgiler ve 3.göz uygulamalarında son derece etkilidir .


Kahverengi: Toprak elementiyle ilişkide olan bu renkden en çok oğlak ve akrep burçları etkilenmekle birlikte toprak elementinin rengi olması nedeni ile pek çok uygulamada büyük önem taşır en yararlı olabileceği alanlar ise Hayvanlar,Güvenlik,ilişkiler dir.


Siyah: Satürn’ün etki ettiği renktir beyaz ile birlikte denge oluşturmak için kullanılır davetlerde sıkca kullanılır ayrıca ölüm,hastalık,keder,şanssızlık gibi negatif durumların yanı sıra pozitif uygulamalarda da kullanılabilir.