Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Gamer Queen

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 04 Aralık 2017
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 7.207
Konular: 2719
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 294 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 56 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1140
Verilen Beğeni: 1282
Nereden: İstanbul
İlişki Durumu: Evli
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 14
Arthur will become famous soon enough

Standart Ağız Kokusu İçin Dua

08 Aralık 2017
# 1
Ağız kokusu için dua; Ağız kokusuna neden olabilecek durumlar aft (Ağız ülseri) genelikle dilin üzerinde damakta ve yanakların iç kısmında görülür. Aft kırmızılık ve beyaz kabarcıkla başlar ve acı verir. Bazen protez dişler aft ta neden olur yada kişi stresliyse yorgunsa grip geçiriyorsa yani enfeksiyonlu bir hastalıkla mücadele ediyorsa ve sindirim problemleri,mide ağrıları ülserle ilgili olabilir bu gibi durumlar etki eder aft oluşmasına neden olarak ağız kokusuna sebebiyet veriyor. Kısacası aft ta ağız kokusuna neden olabilecek bir ağız hastalığıdır.
Ağız kokusu: İnsanı rahatsız eden kokudur; Aynı zamanda ağız kokusu hastalığına ''halitosis'' olarak da karşımıza çıkar. Bir çok duruma göre ağız kokusu kalıcı olabiliyor kişiler ne yapsa kokudan bir türlü kurtulamıyor. Çünkü ağzınızın yani dilde ve arkasında milyonlarca mikrop barınmaktadır bunlar aşırı bir kokuya neden olur çoğu kişide ağız kokusunu sebebi budur. Ağzın sıcak ve nemli olmasında mikroplar daha çabuk büyümelerine neden olur fakat bu durumdan kurtulmanın yolu ağzımızı günlük üç kere fırçalayarak ve diş etlerini diş ipiyle temizleyerek dişlerin arasında kalan yiyeceklerden kurtularak ağız bakım suyuyla son dam***ı vurarak ağız kokusundan kurtulmanızı büyük oranda sağlayacaktır. Bir diğer ağız kokusuna sebep ocak hastalıklar diş çürüğü, hazımsızlık, şeker hastalığı, akciğer veremi, boğaz iltihabı, devamlı kabız ve ishal durumu ağız kokusuna neden olur.Ağız kokusundan kurtulabileceğiniz bitkisel yöntemler;

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ginseng ve sarımsak kapsülü kullanınız.
Kurt pençesi, ahududu yaprağı, ada çayı, papatya çiçeği, nane deminden oluşan gargara yapabilirsiniz.
On damla mira tentürünü, bir bardak sıcak su ekleyip, ağız gargarası yapınız.
Bir yemek kaşığı ada çayını bir litre sıcak suyun içine atıp iki dakika kaynatıp beş dakika dem almasını bekleyip karışımı süzün daha sonra bir kaç damla mirsafi tentürünü ilave edin bu karışımı diş etlerine ve aftlı yerlere sürünüz.
Meyan kökü bitkisini ezip şerbetini yaparak ağız kokusundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
İki tatlı kaşığı himalaya tuzunu ve oksijenli suyu eritip ağzınızdaki yaralı yerlere sürünüz.
Ardıç tohumunu çiğnenmesi durumunda ağız kokularında kurtulabilirsiniz
Sirkeyle balı karıştırarak içiniz.
Kişnişi kaynatıp ister için ister yiyin
Hindistan cevizini maydanozla yerseniz kokudan eser kalmaz.
Ağzınızı ada çayı nane suyu ile çalkalayınız günlük nane sayesinde nefesine büyük bir ferahlık sağlamış olacaksınız.
Aromatik nane yağıyla çalkalayınız yutulmamalıdır nane çayı içiniz ve nefesiniz ferahlığını sağlayınız.
Bütün bunları yaptıktan ve uygulandıktan sonra koku devam ediyorsa ve alerjik durumlarda uygulamayı bırakıp doktorunuza danışınız.

En önemlisi ise bütün bunları yaptıktan sonra hala devam ediyorsa ağız kokunu ve nefesinizi; Ortadan kaldırmak için bir nefeste bu salavatı şerifi 11 defa okuyunuz;
'' Allahümme Salli ve Sellim alen nebiyyil tahiri '' Duasını okuduktan sonra nefesinizin nahoş bir kokuyla dolduğunu fark edip ağzınızın ve yüreğinizin hafiflediğini göreceksiniz.
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 23
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: Ağız Kokusu İçin Dua
08 Aralık 2017
# 2
Bazıları için hatim indirsek boş. Kişişel bakımına önem vermiyor. Lağım gibi ağızla geziyor ;s
Arthur bunu beğendin
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Stil - Bakım
1
04 Eylül 2019 13:33
Arthur
Ege Bölgesi
1
24 Temmuz 2019 15:08
Arthur
Diş Sağlığı
0
08 Aralık 2017 17:11
Arthur
Diş Sağlığı
0
08 Aralık 2017 17:11Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.