Forum Düzeni
Dünya'dan Haberler
Dünya'nın her bir yerinden en sıcak gelişmeleri bulabileceğiniz bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By BegonviL

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 02 Ekim 2019
Mesajlar: 4.778
Konular: 1344
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 126 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 783
Verilen Beğeni: 374
İlişki Durumu: Yok
Burç: Akrep
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 37
BegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond reputeBegonviL has a reputation beyond repute

Standart Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Belli Oldu

16 Aralık 2019
# 1
ABD'de yapılan bir araştırma, dünyanın en güçlü ülkelerini ortaya koydu. ABD'nin birinci olduğu listede Türkiye, dünyanın en güçlü 16. ülkesi olarak karşımıza çıkıyor.

Her ülke, kendi çıkarlarını koruyabilmek için dünyanın en güçlü ülkesi olmayı istiyor. Hal böyle olunca da çok ciddi rekabetler yaşanıyor. Özellikle petrol ve doğalgaz bulabilmek için girilen savaşlar, ülkeleri çok ciddi anlamda etkileyebiliyor. Ancak yapılan son bir araştırma, tüm tartışmaları geride bırakacak çünkü açıklanan son veriler, dünyanın en güçlü ülkelerini gösteriyor.

Pensilvanya Üniversitesi'nden uzmanlar ve BAV Group ortaklığında gerçekleştirilen araştırma, dünyanın en güçlü ülkesinin tahmin edebileceği gibi ABD olduğunu gösteriyor. Aslına bakacak olursak listenin ikinci ve üçüncü sırasında yer alan ülkeler de bizleri şaşırtmıyor. Çünkü yapılan araştırmalara göre Rusya, dünyanın en güçlü ikinci ülkesi. Dünyanın en güçlü üçüncü ülkesi ise şu sıralar ABD ile ticaret savaşları içinde olan Çin.

BAV Group ile Pensilvanya Üniversitesi ortaklığında yapılan araştırma; ülkelerin ekonomileri, askeri gücü, uluslararası politika arenalarında ne kadar güçlü olduğuna göre belirlenmiş durumda. Kriterlerin bunlar olduğu araştırmada Türkiye'nin yeri ise 16 olarak belirlenmiş durumda. Yani Türkiye, dünyanın en güçlü 16. ülkesi. Dilerseniz şimdi de diğer ülkelerin sıralamadaki yerlerine yakından bakalım;

Dünyanın en güçlü ülkeleri:
Amerika Birleşik Devletleri
Rusya
Çin
Almanya
İngiltere
Fransa
Japonya
İsrail
Suudi Arabistan
Güney Kore

Kanada'nın dünyanın en güçlü 12. ülkesi olduğunu açıklayan araştırma, Türkiye'nin hemen üstüne Avustralya hemen altına ise Hindistan'ı ekliyor. Listenin 18. sırası ise İtalya'ya ait.
Walker bunu beğendin
Üyelik tarihi: 20 Aralık 2017
Mesajlar: 7.239
Konular: 7
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 655 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 105 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1912
Verilen Beğeni: 584
Rep Gücü: 54
Arthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond reputeArthuil has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Belli Oldu
16 Aralık 2019
# 2
İngiltere ve Fransa'nın durumunu özel olarak kenara alınca ve Suudi Arabistan'ı da yer altı zenginliği olarak listeden çıkarınca geriye yüksek teknoloji katma değerli ürün üreten ülkeler kalıyor ki "şaşılacak tablo değil."
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
VI. Armağan
Oyun Haberleri
1
18 Ekim 2019 12:33
HaDeS
Galatasaray
0
21 Eylül 2019 16:08
Renksiz
Galatasaray
12
31 Ağustos 2019 15:36
HaDeS
Diğer Futbol Takımları
0
14 Temmuz 2019 22:04
Asrevya
Türkiye'den Haberler
1
21 Temmuz 2018 16:00Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.