Forum Düzeni
Dünya'dan Haberler
Dünya'nın her bir yerinden en sıcak gelişmeleri bulabileceğiniz bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 04 Aralık 2017
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 7.207
Konular: 2719
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 294 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 56 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1140
Verilen Beğeni: 1282
Nereden: İstanbul
İlişki Durumu: Evli
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 13
Arthur will become famous soon enough

Exclamation Fransa'daki Okullarda Eylül Ayından İtibaren Cep Telefonları Yasaklanıyor

13 Aralık 2017
# 1


The Guardian'ın haberine göre öğrencilerin okula telefon getirmesine izin verilse bile kullanımı kesinlikle ders sonuna kadar yasaklanacak. Öneri bu yıl Emmanuel Macron'un seçim kampanyasında da yer alıyordu.
Fransa Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer yasağın 2018 yılı Eylül ayından itibaren geçerli olabileceğini söyledi. Yasak 6 yaşında okula başlayan çocuktan, 15 yaşında liseye başlayana kadar bütün çocukları kapsayacak. Blanquer, şu an bile bazı eğitim öğretim kurumlarının çocuklara telefon kullanımını yasakladığını belirtti.

Bakanlığın gözünde toplum sağlığı konusunda önemli bir mesaj niteliğinde olan bu yasak, öğretmenler ve okul müdürlerini çok tatmin etmedi.

Öğretmenler ve okul müdürleri adına konuşan Philippe Vincet konuyla ilgili açıklamada bulundu:
'Eğitim Bakanlığı'ndan gelen yeni duyuru bizleri şüphede bırakıyor. Çünkü burada sıkıntının ne olduğunu anlamakta zorlanıyoruz. Genel olarak pragmatik ve mantıklı olmalarına alışkınız. Ama bu duyuruda herhangi bir mantık veya faydacılık göremiyoruz.'
Öğrenciler durumdan hiçbir şekilde memnun olmadı. Hatta birçoğu böyle bir yasak getirilmesine anlam veremedi.

13 yaşındaki bir öğrenci bu yasağın nasıl işleyeceğini anlamadığını belirtti. Aynı şekilde 12 yaşındaki öğrenci Mathilde telefon kullanımı konusunda şu an var olan kurallar bulunduğunu, bu kurallara uymayan öğrencilerin telefonlarına el konulduğunu söyledi.

Ebeveynlerin kafası da en az öğrenciler ve öğretmenler kadar karışık. Yasak karşısında endişelerini dile getirdiler.
'Okul içerisinde kullanımının yasaklanması iyi bir fikir ama okula telefon götürülmesini tamamen yasaklayamazlar. Kızım okula tek başına gidiyor, okuldan tek başına dönüyor. Özellikle kış zamanı hava erken kararıyor. Telefonunu yanında götürmesini istiyorum. Güven veriyor. Ama yasaklamadan ziyade okula sinyal kesici bir sistem kurmalarının daha iyi olduğunu düşünüyorum.'
Şu an konuyla ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Bir sonraki eğitim öğretim yılında tamamen uygulamaya geçirilmesi bekleniyor.

kaynak: onedio
Konu Başak tarafından (19 Ocak 2018 Saat 19:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: kaynak bilgisi eklendi.
Üyelik tarihi: 14 Aralık 2017
Nereden: Gerçeğin Ruhu
Mesajlar: 539
Konular: 45
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 26 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 14 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 59
Verilen Beğeni: 17
Nereden: Gerçeğin Ruhu
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 0
Darksaga is on a distinguished road
Standart Cevap: Fransa'daki Okullarda Eylül Ayından İtibaren Cep Telefonları Yasaklanıyor
18 Ocak 2018
# 2
İlkokulda olmamalı ama orta öğretimde telefon gerekli oluyor. Üniversite de ise olmazsa olmaz.
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 22
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all
Standart Cevap: Fransa'daki Okullarda Eylül Ayından İtibaren Cep Telefonları Yasaklanıyor
18 Ocak 2018
# 3
Ama gerektiğinde çocuğa aile nasıl ulaşacak.
Bence Samsung c260 gibi teller yasak olmamalı.
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Fransa'daki Okullarda Eylül Ayından İtibaren Cep Telefonları Yasaklanıyor
18 Ocak 2018
# 4
Yasağa kessinlikle katılıyorum.
Öğretmen arkadaşlar bu konun muzdaribiyfiler, öğrenvi sosyal medyadan kopup ders ile alakadar olamıyordu..

Geçen bir öğretmen arkadaş derste telefonları yasakladıklarını ve telefonları topladıklarını, girdiği derste ders sonunda öğrencisinin " bugün gerçekten ders dinledim " dediğini ve çok olumlu sonuçlar aldığını söylüyordu..

Ders saatlerinde yasak olmasını ders bitimi verilmesi taraftarıyım...

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Atatürk Köşesi
0
09 Aralık 2017 16:25Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.