Dernek çalışanlarının geliştirdiği soba, görenleri hayrete düşürdü
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Erzurumlular Derneği çalışanları, projesini kendileri çizip çok yönlü bir soba üretti. Müşteriler tarafından çok beğenilen soba görenleri hayrete düşürdü.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Erzurumlular Derneği'ne ait çay bahçesinde iş yeri çalışanlarının tasarlayarak projesini çizdiği soba, müşterilerini şaşırttı. Hem elektrik hem de kömürle çalışan soba, içerisine dizayn edilmiş semaver ve kuzine ile birden çok işlev görüyor.

LEZZETLİ YEMEKLER PİŞİRİLİYOR
Çerkezköy Erzurumlular Derneği'ne ait çay bahçesinde iş yeri çalışanlarının fikriyle oluşturulan soba, ilginç tasarımıyla görenleri şaşkına çeviriyor. Sobanın içerisine yerleştirilen elektrik tesisatı ile içerideki ısıyı dışarıya veren sobada pişirilen yemeklerin de tadı oldukça lezzetli oluyor.


"TEK BİR SOBADA TÜM İŞLEVLERİMİZİ GÖRSÜN İSTEDİK"
Sobanın hikayesini anlatan dernek çalışanlarından Ercan Kalkan, şunları söyledi: "Burada önceden sadece tek işlevli soba vardı. Buraya gelen vatandaşlarımızın bizden talepleri oluyordu. Közlenmiş patates, semaver çayı gibi istekler oluyordu. Bunun dışında sobanın ısıtmadığına dair şikayetler oluyordu. Biz de burada otururken şöyle bir fikir ortaya koyduk. Hepsini tek tek yapmak yerine, tek bir sobada tüm işlevlerimizi görsün istedik.

"VATANDAŞLAR ÇOK BEĞENDİ"
Sobanın dış mekanizmasına delikler yerleştirdik ve bağladığımız elektrik tesisatıyla içerideki ısının dışarıya verilmesini sağladık. Bunun dışında sobanın en çok ısı alan, kömürü yerleştirdiğimiz bölüme de semaver koyduk. Bu vesileyle sıcak suyumuz da oldu. Onun dışında bir de sabah buraya gelen vatandaşların patates közlemesi, kestane pişirebilmesi için arka bölüme de kuzine yerleştirdik. Şu an vatandaşlar da çok beğendi. Güzel bir çalışma oldu"


"SOBAYI YAPANDAN ALLAH RAZI OLSUN"
Çay Bahçesi müşterilerinden Sedat Koçak ise, "Sobayı yapanlardan Allah razı olsun. Hem ısınıyoruz, hem sıcak semaver çayı içiyoruz, hem de patates közleyebiliyoruz. Güzel bir çalışma olmuş"ifadelerini kullandı.