Forum Düzeni
Estetik ve Estetik Cerrahi
Estetik hakkındaki paylaşımların yapıldığı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree2Beğeni(ler)
  • 2 Post By Gamer Queen

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 23
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all

Standart Plastik ve Estetik Cerrahi

10 Aralık 2017
# 1

Plastik ve Estetik Cerrahi, çeşitli nedenlerle oluşmuş doku eksiklerinin ya da deri, deri altı, kas, tendon ve iskelet sistemini ilgilendiren vücut ve organ şekil bozukluklarının düzeltilmesi üzerine uzmanlaşılan bir branştır. Plastik ve Estetik Cerrahi'nin amacı; ister gelişimsel, ister sonradan olsun, dokuların yeniden şekillendirilmesi ile anatomik ve estetik görünümü fonksiyonel olarak yeniden kazandırmaktır.
Mango and Asrevya bunu beğendi
Üyelik tarihi: 19 Şubat 2018
Mesajlar: 3.796
Konular: 696
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 883 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 74 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
Burç: Aslan
Rep Gücü: 57
Mango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Plastik ve Estetik Cerrahi
10 Aralık 2018
# 2
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Nedir?

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi halk arasında çok kolay anlaşılmayan, karşılığı çok iyi bilinmeyen üç kelimeden oluşuyor. Bu kelimeleri tek tek açıklarsak; Plastik kelimesi Yunanca''dan geliyor. Şekille ilgilenen, şekilli anlamında kullanılıyor. İkinci kelimemiz rekonstrüktif ise onarım yapmak, yeniden yapmak anlamındadır. Estetik ise daha güzel gösteren, uyum sağlayan anlamında kullanılıyor. Ana bilim dalımızın adını Türkçe kelimelerle söylemeye çalışırsak şekille ilgilenen, yeniden yapan ve güzelleştiren ana bilim dalı olarak söylemek mümkün.


Plastik Rekonstrüktif Cerrahi İlgi Alanları Nelerdir?

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi doğuştan ya da sonradan olan tüm şekil ve işlev bozukluklarının düzeltilme cerrahisidir. Aslında şöyle söylemek belki daha mümkün; saçtan tırnağa, vücudumuzdaki tüm yapıların bozuklukları bizim ilgi alanımız. Saymak istersek; yüz şekil bozuklukları, asimetriler, doğumsal kitleler, nadir yüz yarıkları, halk arasında tavşan dudak, kurt ağzı olarak bilinen yarık dudak ve damaklar, ağız, yüz, çene cerrahisi, çene ve yüz kemiklerinin şekil bozuklukları, burun defektleri, tümörleri, kopmaları, tükürük bezi problemleri, doğumsal tüm tümörler, benler, damar hastalıkları, yüzün kemik ve yumuşak doku yaralanmaları ve onların sonucunda ortaya çıkan bozukluklar, baş-boyun tümörleri, memenin yokluğu, asimetrisi ya da fazla meme olması, kanser sonrası kaybolan memenin yerine yeni meme yapılması, erkekte büyük meme, genital organların doğumsal anomalileri, genital organların onarımları, kopan organların dikilmesi, göğüs ve karın duvar defektleri, el cerrahisinin tüm hastalıkları, el ve ayaktaki eksiklikler, şekil bozuklukları, kol ve bacaktaki sinir problemleri, deri ve yumuşak dokunun tümörleri, yanığın acil ve sonrasında oluşan tüm defektlerinin, tüm bozukluklarının tedavisi, çeşitli enfeksiyon, radyasyon ya da diğer etkilerle deri ve deri altı bölgesinde oluşan yaralar, iyileşmeyen bası yarası ya da toplar damar yetmezlikleri, şeker hastalığına bağlı ayak yaraları gibi yaralar bizim ilgi alanımıza girmektedir.


Estetik Cerrahi İlgi Alanları Nelerdir?

Estetik cerrahi, Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahinin bir parçası. Estetik cerrahi, ilgilendiği alandaki organların işlevini bozmadan ya da bozuk işlevi varsa onu da düzelterek, o yapının daha güzel hale getirilmesini sağlayan bir bilim dalı. Estetik cerrahinin ilgi alanları burnun tüm estetik ve işlevsel bozukluklarının düzeltilmesi, yüz yenilenmesi ya da yüz gençleştirme ki bu yüz germe, göz kapağı, göz çevresi estetiği, ağız çevresi estetiğini içeriyor. Endoskopik olarak yapılan alın germe, kaş kaldırma, göz kapağı bölgesinin tüm estetik işlemleri, kepçe kulak, kulak kepçesindeki ve diğer bölgelerdeki problemlerin düzeltilmesi, çene büyütme ve küçültme operasyonları, derideki tüm izler ve bu izlerin giderilmesi, lazer uygulamaları ki burada en sık yaptığımız yüz soyma ama onun dışındaki bölgelerde lekelerin giderilmesi, estetik meme operasyonları, memenin büyütülmesi, küçültülmesi, dikleştirmesi, aşırı deri ve deri altı yağ dokularının azaltılması ve buna yönelik işlemler, karın germe ve karın estetiği, bacak şekil düzeltilmesi, bacaktan yağ alınması, bacağın yağ ile kalınlaştırılması, implantlarla yani protezlerle yumuşak doku ile uygulanan şekil düzeltme ameliyatları, kalça ve uyluk implantları, erkekte göğüs bölgesinde kullanılan implantlar ve cilt bakımı ve buna uygun olan gelişimler. Bu işlemler için cerrahi işlemler yapılabildiği gibi cerrahi dışı yöntemlerle de bu güzelleştirmeler sağlanılabilir.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Arthur
Stil - Bakım
1
04 Eylül 2019 13:29Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.