Forum Düzeni
Estetik ve Estetik Cerrahi
Estetik hakkındaki paylaşımların yapıldığı bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2018
Mesajlar: 6.474
Konular: 3064
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 260 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 45 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Akrep
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 17
Asrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to behold

Standart Karın Germe - Abdominoplasti

27 Temmuz 2018
# 1
Yapılan Cerrahi Girişim: Karın ve göbek bölgelerinde ortaya çıkan fazla yağ ve derinin alınması ve karın duvarının inceltilip sıkılaştırılması
Ameliyat süresi: 2 saat - 3 saat
Anestezi koşulları: Genel anestezi
Hastanede kalış: Hastanede kalma süresi hastaya özgü genel durum ve ameliyat süresine göre Değişir. 2 - 4 gün
Olası rahatsızlıkları: Geçici ağrı, karın cildinde şişlik, hassasiyet, hissizlik, ve birkaç hafta kalabilen morluklar.
Riskleri: Enfeksiyon, deri altına kanama, Kötü iyileşme nedeniyle deri izinin belirgin olması ve deri hasarı.

İyileşme dönemi:

İşe dönüş: 2-4 hafta, bu süre içinde korse giyilir, ağır yük kaldırılmaz.
Ağır egzersiz: 4-6 hafta,
İzlerin düzleşip belirsizleşmesi: 3 ay - 2 yıl


memorial

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2018
Mesajlar: 6.474
Konular: 3064
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 260 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 45 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Akrep
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 17
Asrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to behold
Standart Cevap: Karın Germe - Abdominoplasti
07 Aralık 2018
# 2
Karın Germe Ameliyatı - Abdominoplasti

Karın germe ameliyatı; karın bölgesindeki deri fazlalığı ile birlikte yağ dokusunun çıkartılması, karın ön duvarındaki gevşekliğin giderilmesi ameliyatıdır. Estetik karın germe ameliyatı için en uygun adaylar, karında diyet veya egzersizle giderilemeyen yağ fazlalılığı olanlar, deride sarkıklığı olanlar ve deri gevşekliği şikayeti olan hastalardır. Özellikle doğum sonrası karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır. Eğer deride bir fazlalık yoksa hastalara liposuction yapılırken, deride fazlalığı olan hastalara karın germe ameliyatı uygulanır

Karın Germe Ameliyatına Uygun Adaylar Kimlerdir?
• Karın derisi iyice gevşemiş ve sarkıklık varsa
• Karında yağ ve deri fazlalığı varsa
• Karın kasları gevşeyip araları açılmışsa
• Karında önemli ölçüde çatlaklar varsa karın germe ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatında Uygulanan Prosedürler
Karın germe estetiği ameliyatı, hastane şartlarında genel anestezi altında yapılır. Karın germe ameliyatını mini abdominoplasti(mini karın germe) ve abdominoplasti olmak üzere iki yönteme ayırabiliriz. Mini karın germe ameliyatı derisi çok az sarkmış karınlara, tam karın germe ameliyatı ise karın derisi ileri derece sarkmış, çatlamış olan hastalara uygulanılır.

İlk önce ameliyat sahasına lokal anestezi içeren ve kanamayı engelleyen bir sıvı verilir. Özellikle bel bölgesindeki fazla yağlar liposuction yöntemi ile alındıktan sonra her iki kasık arasından, sezaryen kesisinden daha uzun olmak kaydıyla bir kesi ile girilerek deri kaslar üzerinden tamamen ayırılır. Birbirinden ayrılmış, zayıflamış olan karın kasları ve varsa göbek fıtığı tamir edilir.

Kilo alıp vermeden dolayı gevşemiş kas yapıları ve kaslar üzerindeki karın duvarı zarlarına (fasia) toplayıcı dikişler konularak karın ön duvarı gerginleştirilir. Yani karın gerdirme ameliyatı aynı zamanda karın içinide gerdiren bir ameliyattır. Göbek öncelikle yukarıda kalan deriden ayırılır, sonra aynı yerinde muhafaza edilmekle birlikte gerilen karın derisinden açılan yeni bir göbek deliğine dikilir.

Eski göbek deliğinin altında kalan fazla olan deri, yağ ve çatlaklar çıkartıldıktan sonra, deri tekrar gerilerek tabakalar halinde dikilir. Böylece gevşeklik giderilir. Ameliyat bitiminde hastaya özel bir korse giydirilir ve bu korsenin 1 ay boyunca kullanılması önerilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası
Cilt altına birikebilecek sıvıları, kanları dışarı almak için bir dren yerleştirilir, genellikle bu dren 2-4. günde alınır. Dikişler ortalama 12 günde iyileşir, göbek deliği haricinde dikiş almaya ihtiyaç olmaz, bu süreçte hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. Hasta ilk günlerde istirahat etmekle birlikte, 5. günden itibaren normal yaşantısına yavaş yavaş geri döner.

Özellikle 4-5 günden itibaren, drenden kurtulduktan sonra dışarıda kendi başlarına dolaşabilir hale gelinmektedir. İlk haftalarda görülen şişlikler ve morluklar normaldir ve 15. günden itibaren azalmaya başlar. Ancak şişliklerin tümüyle geçmesi ve ameliyatın belirgin sonucunu görebilmeniz için 1-1,5 ay beklemeniz gerekir. Kalan şişlikler zamanla yaklaşık 6 ay içerisinde geçer ve hasta son halini almış olur.

Kısmi veya total olsun, abdominoplasti, karın kasları zayıflamış ve derisi gevşeyip sarkmış kişiler için mükemmel sonuç verir. Birçok vakada, eğer dengeli bir diyet ve düzenli bir egzersiz programı uygulanırsa sonuçlar kalıcıdır.

Karın germe ameliyatı (abdominoplasti), vücut kontürü düzeltilmesine (estetik meme ameliyatları, liposuction, kol bacak germe vb) yönelik ameliyatlar ile beraber de yapılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişir?
Karın germe ameliyatı fiyatları; karın bölgesindeki sarkıklığın derecesine, yağ fazlalığının derecesine, beraberinde liposuction yapılıp yapılmayacağına, hastanın yaşı ve medikal durumuna göre değişir. Karın germe fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazılarıda hastane seçimi, mini ya da tam karın germe olmasıdır. Kilolu ve çok sarkık bir hastanın karın germe ücretiyle zayıf bir hastanın ki aynı olmaz. Karın germe ameliyatı fiyatlarını doğru bir şekilde öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Alıntı

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Asrevya
Estetik ve Estetik Cerrahi
0
27 Temmuz 2018 15:59
Renksiz
Sağlık Köşesi
1
23 Temmuz 2018 15:04Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.