Mad Men’in Don Draper’ı Jon Hamm, New York City’deki dairesi dikkat çeken mimarisi ve iç dekorasyonu ile göz dolduruyor.


Ünlü aktör Kaliforniya’da ev satın aldıktan sonra Central Park’ın yakınındaki çatı katı evini kiraya vermişti. Jon Hamm’ın evi 93 metrekarelik yaşam alanı ile New York’un tarih kokan sokaklarından birinde yer alıyor.


Jon Hamm’in evi Rosario Candela imzalı
Bir dönemin fenomen dizisi Mad Men, başarısını Emmy Ödülleri’nde kazandığı zaferlerle süslemişti. Defalarca en iyi drama seçilen ve bir çok dalda ödüle layık görülen dizi, 1960’ların New York’unda geçiyordu. Dizide canlandırdığı reklamcılık dehası Don Draper ile oyunculuk kariyerini başka bir noktaya taşıyan Jon Hamm’ın Rosario Candela tasarımlı binada yer alan çatı katı dairesi de en az dizideki evi kadar dikkat çekiyor.


Ünlü aktör, 2 yataklı ve 2 banyolu evini 2013 yılında 2.5 milyon dolara satın almıştı. Ev, modern ve dinamik tasarımı ile Don Draper stilinden biraz uzak ama Jon Hamm’den birçok iz taşıyor. Gün ışığını cömertçe içeriye alan camlar, yüksek tavanlar, modern tasarım, şömine ve açık renk mobilyalar Hamm’ın dünyasına adeta ayna tutuyor.


Central Park’ın muhteşem manzarası
Jon Hamm’ın evi, Central Park manzaralı 2 adet terası ile son derece çekici… Salon, yemyeşil ağaçlara açılan 2 adet pencerenin ortasındaki şömine ile, doğayla baş başa olduğunuz hissini veriyor. Salonun devamındaki yemek odasında 10 kişilik bir yemek masası bulunuyor. Buradaki aydınlatmayı Lindsey Adelman avize sağlıyor. Pencereler ve her iki taraftan terasa çıkmanızı sağlayan cam kapılar, dışarı her baktığınızda New York’ta olduğunuzu hatırlatıyor.


Üstelik bu alan gökyüzünü seyretmenize imkan veren 2 adet tavan penceresi ile sıradan akşam yemeklerini bile romantik anlara çeviriyor. Cerrara mermer tezgah, Bertazzoni paslanmaz çelik ürünler, ağaç kaplama mutfak masası ve özel ahşap işçiliği ile zenginleşen mutfak, gün ışığının içeri girmesine fırsat veren büyük pencere ile aydınlanıyor. Beyaz ağırlıklı mutfak dolapları ve raflar, ahşap zemin ile mükemmel uyum sağlıyor.


Rahat bir uyku için sade bir yatak odası
Ana yatak odasında büyük bir gömme dolap ve ebeveyn banyosu bulunuyor. Her iki duvarda bulunan cam paneller sayesinde oldukça aydınlık olan yatak odasının tasarımında da evin geri kalanıyla uyumlu olacak şelilde beyaz ve sade mobilyalar kullanılmış. Jon Hamm, ikinci yatak odasını ise çalışma odası olarak dizayn etmiş.


New York’da, yukarı batı bölümünde yer alan Jon Hamm’ın evi, dışarıdan bakıldığında sizi eski dönemlere götürüyor. Çatı katında yer alan evin modern dekorasyonu ve muhteşem Central Park manzarası görenleri büyülüyor.

milliyetemlak