1- Sarı ve beyazın zarif dansı
Sarı tonlarının en çok yakıştığı renk kombinasyonlarının başında tabii ki beyaz&sarı ikilisi geliyor. Beyaz, her zaman her stil için en çok tercih edilen mutfak renklerinden biri. Bunun en önemli sebeplerinden biri beyaz mutfakların eşsiz bir ferahlık ve zarafete sahip olması elbette. Ancak sadece beyazdan oluşan bir mutfak dekorasyonunu sıkıcı buluyorsanız, sarı tonları ile beyaz mutfağınıza renk katmak ama aynı zarafet ve ferahlık hissini muhafaza etmek mümkün.


2- Limon sarısı ile enerjik mutfaklar
Limon sarısı, mutfağında enerjik bir doğallık yaratmak isteyenler için oldukça şık bir tercih olacaktır. Oldukça enerjik bir ton olan limon sarısı, açık bir ton olduğu için ayrıca küçük mutfaklarda ana renk olarak kullanmak için de son derece uygun diyebiliriz. Bu örnek mutfakta limon sarısı mutfak dolapları fıstık yeşili duvarlar ile bir araya getirilerek yüksek enerjili ve sıcacık bir atmosfer ortaya çıkarılmış. Dışarıdan içeri süzülen doğal gün ışığını adeta tamamlayan bir mutfak dekorasyonu...


3- Sarı & siyah ile karizmatik tasarımlar
Sarı tonlarını karizmatik ve çarpıcı bir şekilde kullanmak istiyorsanız aradığınız kombinasyon sarı ve siyah olmalı! Siyahın sarı ile oluşturduğu muhteşem kontrast, mutfaklara oldukça sıra dışı ve etkileyici bir karakter kazandırıyor.


4- Detaylarda sarı sıcaklığı
Mutfakta sarı tonlarını kullanmanın tek yolu mutfak dolapları değil elbette. Eğer baskın bir sarı renk istemiyor ama sarının sıcak hissinin mutfağınız için şık bir doku oluşturacağını düşünüyorsanız o halde farklı aksesuar ve mobilyaları sarı tonlarında tercih edebilirsiniz. Dediğimiz gibi sarı tonları, pek çok farklı renk tonuna uyum sağlayabilir; bunun için herhangi bir renk ile döşenmiş olan mutfağınıza sarı ile biraz daha doğallık katmak da çok kolay. Bu örnek mutfak dekorasyonunda, sarı sıcaklığı yüksek tabureler ile mekana yansıtılıyor.


5- Altın sarısı ışıltısı
Sarının en gösterişli hali elbette ki altın ışıltısıdır. Altın sarı dokunuşlar da mutfaklarda farklı ve etkileyici dokular oluşturuyorlar.


6- Dekorasyona şıklık katan alternatifler
Dediğimiz gibi, sarı ışıltısını kullanmanın tek yolu mutfak dolapları ya da duvarlar gibi geniş yüzeyler değil. Işıklandırmanın etkisi ile muhteşem bir vurgu alanı oluşturan panellerle tavan dekorasyonunda da harikalar yaratabilirsiniz.


7- Turuncumsu sarı tonları
Renk kartelasında ayrık sarı olarak bilinen sarı tonu, sarının en koyu tonlarından biridir ve turuncumsu bir enerjisi vardır. Bu renk oldukça vurgulayıcı bir etkiye sahiptir ve dahil olduğu yaşam alanlarının dokusunu tamamen değiştirecek kuvvetli bir modern tarz ortaya çıkarır. Bu şık ve modern mutfak örneğinde olduğu gibi, ahşap ya da koyu renk mutfak üniteleri için tamamlayıcı bir duvar rengi olarak kullanıldığında etrafına doğal, modern ve çarpıcı bir sıcaklık yayar.


8- Çift renkli dolaplarda popüler sarı tonları
Çift renkli mutfak dolapları son yılların en gözde trendlerinden birini oluşturuyor. Sarı renk de, mutfaklarda en çok kullanılan renklerle, yani hem siyah, hem beyaz, hem de ahşap renk tonları ile mükemmel bir uyum sağladığı için çift renkli dolap uygulamalarında sıklıkla tercih ediliyor. Bu trendin mutfaklarda ne kadar şık dokular yarattığına Mutfak dekorasyonunda yeni trend: Çift renkli dolaplar başlıklı yazımızda da değinmiştik.


msn