Duşakabinler, lüks banyo modellerinin vazgeçilmezlerindendir. Öyle ki her geçen gün karşımıza yeni modeller, yeni tasarımlar çıkmaktadır. Yeni dönem yaşantılarında fonksiyonelliğin ve şıklığın simgesi halini almışlardır.

İşte son dönem trend duşakabinler ve özellikleri:

Şıklık, zarafet ve fonksiyonelliğin önüne geçen güvenlik özelliği duşakabinlerde temper camlı modelleri ön plana çıkarmaktadır. Temper cam, klasik cam modelleriyle kıyaslandığında daha zor kırılma özelliği gösteren, darbeye dayanıklı ve kırıldığında un ufak olarak yaralanmaları en aza indirme özelliğiyle çok tercih edilen bir modeldir.

Temper camın dışında bir de mika camlı duşa kabinler bulunmaktadır. Ancak temper cam güvenirlik açısından daha ön plandadır.

Tercih edilen duşa kabinlerin bir diğer gözde özelliği pirinç malzemeden oluşuyor olmasıdır.

Klasik modellerin dışına çıkmak istiyorsanız yeni kapı tasarımını tercih edebilirsiniz. Bu kapı, bar kapısından esinlenerek üretilmiş bir modeldir. Hem içe hem dışa ya da sadece dışa açılan menteşeli özelliğiyle beğenilere sunulmaktadır.

Duşa kabinde buzlu cam tercihleriniz arasındaysa sadece düz buzlu cam ya da desenli buzlu cam modellerini inceleyerek tercihinizi belirleyebilirsiniz.

İlk üretilen modellerde renk seçeneği yokken ilerleyen zamanda renk skalası gelişmiş ve hemen hemen her renkte duşa kabin üretilmiştir. Banyonuzun rengiyle uyumlu ya da konsept oluşturacak renkler artık daha ulaşılabilir. Bu sayede özgün tasarımlara ulaşabilirsiniz.

Banyonuzun büyüklüğüne göre duşa kabin seçimi size bırakılmış bir tercihtir. Duş teknesi yuvarlak, dikdörtgen ya da kare olabildiği gibi bu duş teknelerinin ebatları da değişkendir. Öncesinde ölçü alarak tercihinizi yaparsanız banyonuza en uygun ölçülerdeki duşa kabini seçmiş olursunuz.

Alacağınız üründe su sızdırmazlık contalarının sağlamlığını mutlaka teyit ettirmelisiniz. İlerleyen zamanlarda kullanışlılıkla ilgili sorun yaşamamak için bunlar aklınızda olması gereken ayrıntılardır.