Sihirli süngerler, gerçekten sihirli gibidir, hemen hemen her şey için kullanılabilir. Harç temizlemeden fırın temizlemeye, hatta spor ayakkabıları bile temizlemeye kadar pek çok farklı yerde kullanabilirsiniz. Ancak sihirli süngerle asla yapmamanız gereken şeyler de vardır.

1. Kuru kullanmayın
Sihirli süngerin etkili olabilmesi için su kullanmak gerekir. Islatmazsanız, kullandığınız alanda aşındırıcı bir etki yapabilir.

2. Aracınızda kullanmayın
Arabanız ya da ince boyalı alanlarda kullanmayın. Süngerin yumuşak dokusu sizi aldatmasın, zımpara kağıdı gibi aşındırıcı olabilir. Arabanızın boyasını ya da diğer boyalı alanları çizebilir.

3. Eldiven olmadan kullanmayın
Sihirli süngerler ellerinize zarar verebilir. O nedenle sihirli süngeri kullanırken daima bir çift eldiven giydiğinizden emin olun ve asla doğrudan cildinizde kullanmayın.

4. Hassas tezgahı temizlemek için kullanmayın
Granit ve mermer tezgahlarda sihirli süngerleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Yüzeyin cilasının kalkmasına ve mat görünmesine neden olabilir.

Meyve ve sebzelerin taze kalması için sünger hilesi
5. Yapışmaz tencere ve tavaları temizlemek için kullanmayın
Sihirli süngeri, bir bulaşık süngeri gibi kullanılabileceğinizi düşündüyseniz, bir kez daha düşünün. Yapışmaz kapların yüzeylerinin çizilmesine neden olabilir.

6. Paslanmaz çelik yüzeylerde kullanmayın
Özellikle mutfağınızda paslanmaz çelik eşyalar kullanıyorsanız, sihirli süngeri onlardan uzak tutun. Sihirli sünger, yüzeyin çizilmesine ve eşyaların parlaklığının yok olmasına sebebiyet verebilir.

7. Nokta testi yapmadan hiçbir şeyde kullanmayın
Sihirli süngeri kullanmadan önce, nerede kullanmak istiyorsanız önce görünmeyen küçük bir alanda test yapın. Böylelikle kullanacağınız alan için güvenli olup olmadığını anlamış olursunuz.