Eve ilk girişte insanların dikkatini çekecek bir giriş göze çarpmalıdır. Konukların ilk girişte ev ile ilgili ilk izlenimleri burada oluştuğundan güzel bir dekorasyon yapılması gerekmektedir. Temiz ve ferah bir giriş tercih edilirken az ışık alan ve çok fazla dekoratif bulunan holler tercih edilmemektedir. İnsanlarda ilk izlenim burada olduğundan evin kalanı ile ilgili de olumlu veya olumsuz bilgiler vermektedir. Şık ve güzel görünümlü olmasının yanı sıra fonksiyonel de olması gerekir. Günlük eşyaların depolanması, ayakkabı ve mont gibi eve girişte çıkarılan şeyler buraya bırakılır.

Aksesuarlar

Hollere en çok yakışan dekoratifler dresuar ve çeşitli aynalardır. Dresuarlar küçük yapıları nedeni ile alanı küçültmez. Bu model çekmecelerinin büyük olması nedeni ile oldukça fonksiyonel bir hal aldığından tercih edilen bir dekoratiftir. Çekmecelere mektup, anahtar ve ajanda gibi objeler koyabilirken alt kısmına ise ayakkabı yerleştirilebilir.

Bitki

Hol çok boğucu ve ne yapılırsa yapılsın ferah bir görünüm almıyorsa canlı bir bitki yerleştirerek oldukça etkili bir ferahlık sağlanabilir. Bitki seçimini yaparken holün ışık almadığını dikkate almamız gerekmektedir. Işık almayan bir yerde yaşayabilecek ve ortama uyum sağlayabilecek bir bitki seçmek gerekir. Kurdele çiçeği ve devetabanı türü sarmaşık tercih edilebilmektedir.

Şifonyer

Fonksiyonelliği arttırmak için hole büyük bir şifonyer yerleştirmek etkili olacaktır. Duvar hizasında olup giriş alanının daraltılmaması önemlidir. Mont, ayakkabı, ceket, çanta gibi kıyafet ve aksesuarları koyabileceğimiz ve göz önünden kaldırabileceğimiz bir alan sağlanacaktır.

Oturma Alanı

Ayakkabı giyip çıkarmak için ayakta durmak zor olacağından bank gibi oturma alanı yerleştirmek çok işlevsel bir dekoratif olacaktır. Tabi bu bank ve oturma alanlarını kullanmak için geniş bir hole sahip olmak gerekir. Dar ve küçük hollere yerleştirildiğinde oldukça sıkıcı bir ortam oluşturacaktır.

Dekoratif Objeler

İnsanların kendi zevklerini hollerine de yansıtmaları için en ideal seçim dekoratif objelerdir. Tablo, çerçeve, poster, vazo, biblo gibi birçok obje kullanarak hole çok farklı bir esinti verilebilir.