Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 44
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?

13 Aralık 2017
# 1
Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?
Sineklerden ve böceklerden korunmak amacıyla, çadır şeklinde yatağın üstünün ve yanlarının kaplandığı örtü cibinlik olarak adlandırılır. Cibinlik örtüsü olarak çeşitli renklerde dar gözenekli tül kullanılır.


Tülün gözeneklerinin küçük olmasının sebebi, tülden cibinlik içerisine sivrisinek gibi küçük canlıların girmesinin engellenmesidir. Bu şekilde cibinlik kullanılarak uyku esnasında sinek gibi haşerelerin vereceği zararlardan ve rahatsızlıklardan korunmuş olunur. Özellikle içeriye sinek girişinin engellenemediği durumlarda cibinlik kullanımı çok etkilidir. Cibinliğin en çok kullanıldığı yerler arasında da bebek beşikleri ve çocuk yatakları ilk sıralarda yer alır.
Günümüzde özellikle bebek beşikleri ve çocuk yatakları cibinlikli olarak satılmaktadır. Bunun yanında yetişkinler için de özel tasarım cibinlikli yatak modelleri de bulunmaktadır. Cibinlikli bir yatak kullanılmak istendiğinde bu tür kendinden cibinlikli ürünler tercih edilebilir. Ancak özellikle yetişkin yataklarında bu tür ürünlerin fiyatları diğer modellere göre daha yüksektir. Bu durumda normal bir yatak ile ayrıca satın alınan cibinliğin kullanımını daha ekonomik olacaktır. Peki, bu durumda satın alınan cibinlik yatağa nasıl takılabilir?
Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?
Genel olarak cibinlik modelleri standart ölçülerde, tek veya çift kişilik yataklara uygun olacak şekilde satılmaktadır. Ayrıca cibinlik tülünün açılması için üst kısımda geniş bir halka ya da dörtgen çerçeve de kullanılır. İsteğe göre bu tip bir cibinlik halkası ve tül satın alınarak herhangi bir terziye istenen ebatta cibinlik diktirilmesi de tercih edilebilir.
Cibinliklerin tavana asılabilmesi için genellikle metalden yapılmış bir halka bulunur. Bu ürünlerin tavana takılabilmesi için dübel ve çengelli vidaya ihtiyaç vardır. Montaj için öncelikle yatağın tam orta kısmına denk gelecek yerden tavana dübele uygun genişlikte bir delik açılmalı ve dübel bu deliğe takılmalıdır. Sonrasında ise çengel vida dübele sabitlenmelidir. Bu aşamadan sonra cibinliğin asma halkası çengel vidaya geçirildiğinde, cibinlik tavana asılmış olur. Son olarak cibinlik yatağın etrafını saracak şekilde güzelce düzenlenmelidir.
Evin tavanını delmek istemeyenler ise hazır cibinlik aparatlarından faydalanabilirler. Bu ürünler daha çok çocuk yatakları ve beşiklere uygun olacak şekilde piyasadan temin edilebilirler. Yetişkin yatakları içinse bu tip ürünler için marangozlardan yardım alınması gerekebilir. Cibinlik aparatı yatağa sabitlendikten sonra cibinlik tavanda olduğu gibi, aparatın ucundaki bölüme geçirilerek kullanılabilir.
Bazı cibinlik modelleri ise 4 noktadan tavana sabitlenirler. Bu tip cibinliklerin montajında yatağın köşelerine denk gelecek şekilde tavana 4 adet delik açılmalı ve bu deliklere dübel takılıp çengel vida geçirildikten sonra cibinliğin askı halkaları vidalara geçirilmelidir.
Bir de kurulum gerektirmeyen cibinlik modelleri mevcuttur. Bu tip cibinlikler otomatik kurulan çadırlara benzerler ve kurulduktan sonra yatağın üzerine yerleştirilmeleri yeterlidir.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 9
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Yatağa Cibinlik Nasıl Takılır?
19 Eylül 2019
# 2
Harika nır düzenek zannımca. Yazın çok faydalı.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.