Beşiktaş’ın çok zorlu deplasmanları var. Devler Ligi’nde de yıpranacak. Başakşehir’de puan kayıpları devam edecektir. Tecrübe eksikleri dezavantaj. En ciddi rakibimiz G.Saray. Fikstür lehine. 27. haftada onları geçebiliriz.

MedipolBaşakşehir'i yenerek Süper Lig'de şampiyonluk yarışına yeniden ortak olan Fenerbahçe'de 'liderlik' hesapları başladı. Aykut Kocaman, ilk yarıda Galatasaray ile 8 puana çıkan farkın kapanacağını söylemiş ve tahmininden haklı çıkmıştı. Sarı-lacivertli çalıştırıcı şimdi de yakın çevresine, yarışta en büyük rakiplerinin Galatasaray olduğunu belirtirken, liderlik içinse 27'nci haftayı işaret etti. İşte 'Kocaman' analiz:
BEŞİKTAŞ GÖTÜREMEZ
"Başakşehir'de önümüzdeki süreçte çözülme başlar. 30. haftaya kadar 10 puan daha kaybedebilirler. Tecrübeleri de şampiyonluk için yetersiz... Beşiktaş'ın ise çok zorlu deplasmanları var. Sırasıyla, Konya, Trabzon ve Başakşehir'e gidecek. Galatasaray'la da rakip sahada oynayacaklar. Şampiyonlar Ligi'nde yıpranacaklar. Bu yükü sonuna kadar taşıyamazlar."

YETER Kİ BİZ KAZANALIM
"En önemli rakibimiz Galatasaray. Fikstürde çok büyük avantajlarıvar. Bizimle oynayacakları derbiyekadar kolay kolay puan kaybetmeyeceklerdir.O maça kadar minimum 10puan toplarsak, derbide onları yakalamaşansımız doğar... Ertesi hafta (27.hafta) onlar Trabzonspor ile oynayacaklar.O maçın sonucuna göre liderliğidevralabiliriz. Yeter ki biz bu süreçtekendi maçlarımızı kazanalım."aspor