Forum Düzeni
Forum Duyuruları
ForumDenizi yönetiminin yaptığı duyuruları bu bölümden takip edebilirsiniz.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree7Beğeni(ler)
  • 5 Post By Dockers
  • 1 Post By Turan
  • 1 Post By Leydihan

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 01 Kasım 2018
Mesajlar: 110
Konular: 44
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 27 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 2 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 46
Verilen Beğeni: 52
İlişki Durumu: Evli
Burç: Ikizler
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 7
Dockers has a spectacular aura aboutDockers has a spectacular aura about

Exclamation ForumDenizi Artık BTK Onaylı YS (Yer Sağlayıcı) Listesinde!

20 Ekim 2021
# 1
Merhaba,

An itibari ile ForumDenizi.com; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olmuştur.

Peki nedir bu YS (Yer Sağlayıcı)?

Eskiden internet kullanımı bu kadar yaygın değilken yer sağlayıcı kavramı sadece hosting firmaları için kullanılıyordu. Gelişen teknoloji ve internetin yaygınlaşması ile bu durum değişti. Bizim gibi forumlar, interaktif sözlükler ve sosyal medya siteleri içerikleri doğrudan biz üretmediğimiz yani sizlerin içeriklerine ev sahipliği yaptığımız için Yer Sağlayıcı oluyoruz. Siz kullanıcılarımız ise İçerik Sağlayıcı oluyor. Mesela bir blog sitesi olsaydık İçerik Sağlayıcı biz olurduk.

Dolayısı ile artık yasal olarak Türkiye Cumhuriyeti'nde BTK kurumunun tasdik ettiği ve onayladığı Yer Sağlayıcı durumundayız. Yasal olarak resmi açıdan foruma paylaşılan içeriklerden doğrudan içeriği paylaşan kullanıcı sorumludur bu yüzden paylaştığınız içeriklerin telif hakkı ve yasal olmasına dikkat ediniz. Biz 5651 sayılı kanunda da belirtildiği üzere içeriklerden sorumlu değiliz, içeriklerin bize tebliğ edilmesinden sonra içeriklere müdahale etme ve suç unsuru var ise o kişinin IP adresi gibi bilgilerini yetkili makamlarla paylaşmakla yükümlüyüz.

Yer Sağlayıcı listesinde bulunan Gyulyumser eşimdir. Telefon ve adres bilgilerimiz gerçektir whatsapp üzerinden forum ile alakalı yasal hususlar için ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda künye sayfasıda eklenecek bilgiler orada da yer alacaktır.

Not: Forum içerisinde veya ForumDenizi.com'a karşı işlenen bir suç olması durumunda direkt avukatım Sayın Av. Merve Akpınar tarafından gerekli işlemlerin yapılacağını da belirtmek isterim.

ForumDenizi Yönetimi olarak kurumsallaşma yolunda büyük bir adım attığımızı düşünüyorum. Çoğu genel forumda YS kaydı olmadığını da hatırlatmak isterim. Artık paylaşımlarınız resmi olarak güvence altındadır..https://www.btk.gov.tr/kendi-bunyesi...1&q=gyulyumser
Lâ fetâ illâ Alî, lâ seyfe illâ zülfikār.
Üyelik tarihi: 15 Mart 2020
Mesajlar: 9.550
Konular: 4799
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 73 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 38 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 772
Verilen Beğeni: 698
Burç: Kova
Takım: Trabzonspor
Rep Gücü: 17
Turan is a jewel in the roughTuran is a jewel in the roughTuran is a jewel in the roughTuran is a jewel in the rough
Standart Cevap: ForumDenizi Artık BTK Onaylı YS (Yer Sağlayıcı) Listesinde!
20 Ekim 2021
# 2
Förumuz için güzel gelişme
Dockers bunu beğendin
Üyelik tarihi: 29 Ekim 2021
Mesajlar: 14
Konular: 0
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 0 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 0 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 10
Verilen Beğeni: 7
İlişki Durumu: Nisanli
Burç: Terazi
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 0
Leydihan is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: ForumDenizi Artık BTK Onaylı YS (Yer Sağlayıcı) Listesinde!
31 Ekim 2021
# 3
Kötü niyetli kişiler paylaşılan içeriklerden kazanç elde etmek için kullanabilir. Örneğin haber siteleri. Hepsinde her hakkı saklıdır uyarısı var kimse dikkate almıyor ancak BTK onayı sayesinde rahatlıkla üyelerin paylaştıklarını dava edebilirler. Üyeleri korkutmak için güzel bir şey gibi belirmeseydiniz üyelere ıp adresini almak gibi ne gibi faydası olacak onu söyleseydiniz iyiydi.
KeReM bunu beğendin
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Gamer Queen
ForumDenizi Sözlük
36
12 Ekim 2021 19:25
Zeze
ForumDenizi Sözlük
1
11 Eylül 2020 10:53
Regex
Forum Duyuruları
61
11 Ocak 2019 17:22Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.