Forum Düzeni
ForumDenizi Ansiklopedisi
Kelimelerin anlamlarını paylaşacağımız bölüm..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 17 Ocak 2018
Mesajlar: 1.038
Konular: 295
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 54 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 5 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Kova
Takım: Fenerbahce
Rep Gücü: 0
Nootka is on a distinguished road

Standart 10 Etkileyici Tasarımla Dekorasyonda Font Sanatı

25 Ocak 2018
# 1


Gün geçmiyor ki yeni bir sanat akımı doğmasın. Son yıllarda parlayıp sönen, hep parlayan veya sinsi sinsi parıltısını artıran sanat akımları sanatçılara büyük ilham yaratıyor. Yeni başlayan sanat akımlarından bir diğeri de dekorasyonda font sanatı tasarımları.
İç ya da dış dekorasyonda veya kamusal alanlarda kendini gösteren Font sanatçılarının Amsterdam’daki I Love Amsterdam tasarımından esinlenilerek yarattıklarını düşünebilirsiniz. Haksız da değilsiniz.
Baltimore mahallesindeki ‘otobüs’ durağıAvustralya’da Frankston Foreshore Beach tren garının dışında dinlenme yeri olarak düzenlenen bank

Kruger’ın ünlü bilinç akışı başlıklarıyla kaplanmış L&M sanat galerisi
Sydney’deki duvara yosunlarla yazılmış şiir dizeleri
Çevre sanatçısı Nicole Dextras’ın buz metinleriİskoç sanatçı Robert Montgomery’nin gerilla şiir tabelalarıHuda Smitshuijzen AbiFarès ‘Khatt Vakfı tarafından düzenlenen harika bir proje: Arap tipografi merkeziSidneydeki 8 Chifley Meydanı’nda 62 metrelik çelik kirişlerin üzerine yansıtılan Avusturalya şiir, şarkı ve hikaye metinleriAmerika’da bulunan bir ofis konseptiBerlin Marzahn Dinlenme Parkı içindeki bahçe labirenti de metinlerden oluşuyor

Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 18
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: 10 Etkileyici Tasarımla Dekorasyonda Font Sanatı
25 Ocak 2018
# 2
Bazıları gıcık dursada genel anlamda güzel...

Daha güzel şeylerde ortaya konabilir...


Bilgi - İnanç - Eylem
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Grafik ve Photoshop
72
07 Haziran 2020 13:47Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.