Forum Düzeni
Geçerliliğini Yitiren Duyurular
ForumDenizi üzerinde önceden bildirimde bulunulmuş, ancak artık geçerliliğini kaybetmiş ve yürürlükte olmayan konuların taşındığı bölümdür.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree31Beğeni(ler)
  • 13 Post By Regex
  • 3 Post By Kronik Depresif
  • 15 Post By Regex

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Ziyaretçi
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mesajlar: n/a
Konular: 35
Seslenenler: Mesaj(lar)
Etiketleyenler: Konu(lar)
Alınan Beğeni:
Verilen Beğeni:

Exclamation Plânlanmış Taşıma İşlemi

09 Ağustos 2018
# 1
Merhaba,

Bu akşam saatlerinden geçerli olmak üzere ileti gönderirken, başlık açarken 30-40 saniyelik bir bekleme sorunu yaşadığınızın farkındasınızdır. Hatta sorunun internet bağlantısında olduğunu düşünüp gönder tuşuna yeniden tıklayanların gönderileri, bu sorun dolayısıyla çift gidiyordu. @extremist ile beraber hosting sağlayıcımızla gerçekleştirdiğimiz destek bildirimi yazışmaları ve telefon görüşmeleri sonucunda problemin kesinlikle kullanmakta olduğumuz vBulletin yazılımımızdan kaynaklanmadığı, barındığımız web sunucu üzerinde oluşan bir aksama olduğu kanaatine vardık. Sizlere daha fazla vakit kaybı ve sorun yaşatmamak adına bu gece, aynı özelliklere/niteliklere sahip ve fakat daha gelişmiş, daha sorunsuz bir web sunucuya geçiş yapacağız.

Bu işlem, henüz bir VDS sunucuya geçiş işlemi değildir. Dolayısıyla hâlâ kaynak tarafındaki tüketimlerimiz stabil olacaktır.

ForumDenizi, plânlanmış bu taşıma işlemi sırasında kısa bir süre erişime kapalı kalacaktır. Foruma erişim konusundaki tahmini veriler aşağıdaki şekildedir;

İşlem tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma
Tahmini başlangıç-bitiş saati: 00:00 - 01:30
Forumun tahmini yeniden erişime açılma saati: 02:00

Önemli Hatırlatma: Belirtilen saat itibarıyla foruma ulaşım sağlayamazsanız lütfen tarayıcı geçmişinizi temizleyin, olanağınız varsa internet sağlayıcınızı kapatıp yeniden çalıştırın. Bazı internet protokollerinde DNS'lerin güncellenmesi 48 saati bulabiliyor. Ancak biz farklı bir firmaya ya da vasıtaya taşınmayacağımız için birkaç saat içerisinde tüm girişlerin problemsiz sağlanabileceğini öngörüyorum. İşlem sonrası konu altından güncelleme yapacağım. Ayrıca en ufak bir veri kaybı olmayacak; müsterih olun.

Herkese keyifli forumlar dilerim.
Üyelik tarihi: 17 Temmuz 2018
Nereden: $whoami
Mesajlar: 39
Konular: 2
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 20 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 55 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 28
Verilen Beğeni: 18
Nereden: $whoami
İlişki Durumu: Nisanli
Burç: Basak
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 7
Kronik Depresif is on a distinguished road
Standart Cevap: Plânlanmış Taşıma İşlemi
09 Ağustos 2018
# 2
Paylaşımlı hostlar da firma kesinlikle çok önemli kardeşim.Forum henüz yolun başında olduğundan elbette VDS /Dedicated gibi şeylere gerek yok.Vps zaten önermiyorum.Para tuzağından başka birşey değil.
Hayırlı olması temennisiyle.
Gamer Queen, Regex ve SonSuzLuq bunu beğendi
Ziyaretçi
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mesajlar: n/a
Konular: 35
Seslenenler: Mesaj(lar)
Etiketleyenler: Konu(lar)
Alınan Beğeni:
Verilen Beğeni:
Standart Cevap: Plânlanmış Taşıma İşlemi
09 Ağustos 2018
# 3
Arkadaşlar sorun şu anda çözüldü, bu yüzden konuda belirttiğim işlemi gerçekleştirmemize gerek kalmamıştır. Tekrar benzeri bir durum plânlanırsa, yeni bir duyuru yoluyla sizlere ön bilgi vereceğiz.

Verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Konuyu sonlandırıyorum.

@aly, @Arthuil, @AsaF, @Asi ve Mavi, @Asrevya, @Barbi, @Beste, @Derin, @Edepsiz King, @eFuL!m, @Gimenez, @Jag, @Joker, @Kronik Depresif, @LitmuS, @Malayani, @Melodram, @Mertcan, @nokta, @Qasem, @Rammlied, @Redworm, @ReyyAn, @SaRe, @Sim', @SouLHuNTeR, @Tabut, @trick, @Wine, @ZeL
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Gamer Queen
ForumDenizi Sözlük
8
30 Mart 2020 13:55Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.