Çamaşır makinesinde ve elde yıkamak deri ceketleri yıpratır. Dokusu incelir ve onarılmaz çatlaklar meydana gelebilir bu durum görünümünü de oldukça etkileyecektir. Deterjan ve benzeri kimyasallar da derinin görünümüne onarılmaz hasarlar verir. Kuru ve çatlak bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Doğal ürünler ile deri yüzeyini temizlemeyi tercih etmelisiniz. Örneğin vazelin, zeytinyağı gibi evde bulabileceğiniz ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Eğer deri ceketiniz üzerinde çok rahatsız edici bir kir bulunmuyor ise, bu işlem oldukça pratiktir. Deri ceket nasıl silinir sorusu ile karşı karşıya kaldığınız zaman bu yöntem ile çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey deri ceketinizi pamuklu bir bez yardımı ile silmek olacaktır. Beyaz kalıp sabun ile köpürterek hazırladığınız bir suda pamuklu bezi nemlendirerek deri yüzeyini silebilirsiniz. Deterjan deriye zarar veren bir kimyasal olacağı için bu konuda kalıp sabunlardan faydalanabilirsiniz. Deri ceketi silerek temizleme işlemi sonrası mutlaka kuruması için oda sıcaklığında bekletmeniz gerekiyor. Güneş altında kurumaya bırakmak derinin katılaşıp, çatlamasına neden olur. Bu konuda dikkatli olmalısınız.

Kurutma işlemini ihmal ederseniz eğer, deri üzerinde ağır bir koku meydana gelecektir. Bu kokuyu parfümle bile yok etmek imkânsız olacaktır. Belirli aralıklar ile rutin deri ceket temizliğinizi bu şekilde tekrarlamak sizin için avantajlı olacaktır. Bu sayede deri ceket modelleriniz uzun süre yeni görünümünü koruyacaktır. Aynı zamanda kolay yıpranmayacak ve kirlenmeyecektir. Deri ceketinizi silme işleminden sonra unutulan ancak muhakkak yapılması gereken bir nokta da deri ceketin kurutulmasıdır. Bu işlemi deri ceketin direkt güneş ile temas etmediği bir yerde yapınız. Aksi halde ceketinizde çatlaklar oluşabilir.