Aslında moda o sene yaşanan üzücü olaylardan bile etkilenen oldukça farklı ve insan psikolojisine çok etkili bir faktör. Genellikle büyük moda evleri meşhur defilelerle o senenin moda olacak parçalarını insanlara duyuruyor. Diğer zincir markalar ise bu defilelere göre o sezon kıyafetlerinin tasarımlarına başlıyorlar. Bunun dışında bazı insanlar giydikleri veya taktıklarıyla belli trendler yaratabiliyor. Fakat, bunlar uzun süreli akımlara dönüşemiyor.Sadece bayan bere modelleri 2019 yılında olan parçalar diğer kıyafetlere göre belirleniyor. Yani Bu sene neon renkler oldukça yaygın. Bu yüzden neon ve canlı renkli bereler oldukça popüler. Bu tarz şapkaları kullanırken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bunlar dikkat çeken renkler oldukları için daha sade ve pastel tonlarında olan kıyafetlerle tercih edilmeli.

Bunun dışında biliyorsunuz ki geçtiğimiz sene 90’lar oldukça popülerdi. Yani daha rahat ve düz kıyafetler. Bu yüzden bu yıllarda kullanılan rahat tek renk ama üzerinde sokak modasına ait olan alfabelerle yazılmış birkaç yazı olan şapkalar oldukça popüler. Bu Amerikan tarzı şapkalar daha spor giyindiğinizde kullanabileceğiniz, klasik kıyafetlere pek yakışmayacak şapkalar.

Bayan bere modelleri 2019 yılında genel olarak rengiyle dikkat çekecek ve sizi fark edilecek hale getirecek parçalar olacak. Birçok zincir markaların modelleri incelendiğinde üzerinde komik veya sevimli olan semboller olan şapkalarda var. Aslında bakarsak bu şapkalar her yerden ve her fiyattan seçenekler bulabileceğiniz parçalar. Hatta öyle ki bu şapkaları ufak bir araştırmadan sonra kendiniz bile örebilirsiniz.

Moda genel olarak sürekli değişkenlik gösteren konu. Sezona ait olmayan bir parça giymek sizi hiçbir zaman rüküş yapmayacaktır. Sadece takacağınız bereyi kendinize yakıştırmanız yeterli.