En zayıf bölgeye oynayın

Vücudunuzun en ince noktası neresi? Kalçanız, beliniz, bacaklarınız ya da göğüs bölgeniz mi? En ince bölgenizi bulun ve kıyafet seçiminde bu alana vurgu yapın. Mesela bacaklarınız üst bölgenizden daha ince ise dökümlü mini elbiseler tam sizlik.

Desenlerden yardım alın

Doğru kullanılan desenler size istediğiniz her şeyi verebilir. Desenleri doğru kullanarak belinizi daha ince, boyunuzu daha uzun, omuzlarınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

İyi bir korse edinin

Sahip olduğunuz kilonun önemi yok. İyi bir korse kıyafetleri her zaman daha iyi gösterir. İçinde rahatça nefes alabildiğiniz ve kıyafetlerinizin üzerinize mükemmel oturmasına yardımcı olan bir korseniz mutlaka olsun.

Doğru gözlük seçimi

Güneş gözlükleri en şık aksesuarlardan biridir hem de göz sağlığımız için çok önemlidir. Klasik güneş gözlüklerine takılıp kalmak yerine yüzünüze yakışan farklı renk ve modelleri de deneyin.

Çanta boyunu iyi seçin

Doğru çanta seçimi, iyi bir stil yaratmanın en önemli adımıdır. Kombininizin hacmi arttıkça çantanın boyu küçülür, kıyafetinizin hacmi azaldıkça ise çanta boyu büyür. Mesela; kalem etek ve gömlek giyiyorsanız orta ya da büyük bir çanta takmalısınız.