Vücudunuzun tipine göre doğru mayo hangisi öğrenin. Kadın vücutları farklı şekilde isimlendiriliyor. Bunlar;

Armut şekli
Büyük Göğüsler
Küçük Göğüsler
Atletik
Karın bölgesi büyük

Armut şekli: Gögüs kısmı küçük, kalça kısmı büyük vücut tipleri olarak tanımlanabilir. Vücudun bu dengesizliğini mayo ile dengelemek gerekiyor. Bunun için büyük olan bölümü yani kalçanın kapatılması gerekiyor. Bunun için etekli mayolar tercih edilmelidir. Kısa veya kalın bantlı mayolardan kaçının. Ayrıca ekstra kumaş olması halinde dikkati yine kalçalar çekecektir. Gözün yukarıyı algılamasını sağlamak gerekiyor.

Büyük Göğüsler: Göğüs bölümüne odağı en aza indirmek için gögüs bölümünde kontör fırfırlar ve süslemelerden kaçının. Balenli ve ayarlanabilir askıları tercih edin. Ayrıca askıların kalın olmasına özen gösterin.

Küçük Göğüsler: küçük gögüslerin daha az desteğe ihtiyacı vardır. Büyük gögüs yanılmasını yaratmak için sütyenlerin daha az yer kaplaması gerekir. Ayrıca süslemeler, detaylar ve desenli bikini üstleri kullanılabilir. Bol fırfırlı ve kalın desenli üstler tercih edilebilir.

Atletik vücutlar: Bu tür vücutlar biraz daha erkeksi bir görünüm verecekleri için kadınsı yumuşaklık katılması gerekir. Bunun için desenli, fırfırlı mayolar tercih edilmelidir. Ayrıca alt ve üst bölümleri farklı renklerden oluşan bikiniler de kullanılabilir.

Karın gizlemek için: Elma şeklindeki vücut tiplerinde karın bölgesi sorunu vardır. Karın bölgesini kapatmak ve dikkati çekmemek için yüksek belli bikini ve mayolar, tek parça ancak karın kısmında birleşen mayolar tercih edilebilir. Mayo kumaşının karında birleşmesi, karın bölgesini kapatacaktır.