En popüler giyim tarzları içerisinde; bohem, casual, maskülen, gotik, feminen gibi stiller en ön planda.
Seçeceğimiz kıyafetler beden dilimizi tamamlayacağı ve kendimizi ifade etmemize yardımcı olacağı için kıyafet tercihi yaparken özenli davranmamız gerekiyor.
Diğer taraftan, kombinlerimiz karşı cinsi etkileme hususunda da oldukça önemli. Tabii ki şık giysileri aksesuarlarla da taçlandırmak şart.
Hâl böyleyken, hangi giyim tarzını benimseyeceğimiz noktasında kararsız kalmamız doğal.
İşte size moda konusunda ilham verecek en popüler giyim tarzları:
Avangart Stil
Bu tarz gündelik hayatta pek fazla tercih edilmiyor. Sanatsal kıyafetlerin ve aksesuarların kullanımına dayalı olan bu stilin parçaları genelde standart dışı malzemelerden yapılıyor.
Sıradışı, marjinal bir tarz arayanlara hitap eden Avangart, klasik stillere meydan okuyor.

Gotik Giyim Tarzı
Bu ise biraz gizemli, biraz da hüzünlü bir havaya sahip. 1970’lerden bu yana popüleritesini kaybetmeyen gotik giyim tarzı; dantel, tül ve deri kullanımını öne çıkarıyor.
Ağırlıklı renkler arasında ise; siyah, mor, lacivert gibi koyu, soğuk renklerden söz etmek mümkün.

Feminen Giyim Tarzı
Bel bölgesinin inceliğini vurgulayan bu tarz, kıvrımlı vücut hatlarını öne çıkarıyor. Kadınsallığın baskın olduğu bu giyim tarzında; büyük kemerlere, yüksek topuklulara, bele tam olarak oturan eteklere rastlıyoruz.

Minimalist giyim
En popüler giyim tarzları listesinde üst sıralardaki yerini koruyan minimalist giyim stili bu sebeple cafcaflı şeyler barındırmıyor. Çarpıcı renkler de bulundurmayan bu giyim tarzı basit, net formlardan meydana geliyor. Onun için sade çizgiler daha baskın. Yoğun desenler, parlak renkler ile karşılaşamıyoruz.
Abartılı öğelerden uzak bir giyim tarzı olduğu için gösterişli aksesuarlar, dikkat çekici kıyafetler, aşırı yırtmaçlar vb. kendine bu giyim tarzında yer bulamıyor. Lüks giyimi sevmiyorsanız, sadelikten yanaysanız size hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kaynak : En Popüler Giyim Tarzları Hangileri?