Emojisiz Olmaz” Diyenlere Emojili Hediye Önerileri

”Yaaa çok tatlısın, kalp, gülücük, gözlerini kapayan maymun, kalpli surat, öpücük” garantili emojili hediyeler bizce çok mutlu edecek. Sizce?
Akıllı telefonlarla mesajlaşmaya başladığımızdan bu yana hayatımızda bir emojidir gidiyor. Her yazışmamızda ve paylaşımımızda emojiler adeta havada uçuşuyor. Peki emoji nedir? Nasıl kullanılmaya başlanmış biliyor muydunuz?

İlk emoji 1998-1999 yılları arasında Japonya’da mobil internet platformunda çalışan Shigetaka Kurita tarafından yaratıldı. Elektronik iletişimin kolaylaştırılması adına mesajlaşma özelliklerinden biri olarak sunduğu 172 adet emoji, böylelikle kullandığımız emojilerin dedesi olarak tarihe geçti.

Ruh halleri, yüz ifadeleri, objeler, bayraklar ile genişletilerek birçok durumu sadece emoji ile anlatabilmeyi sağlayan geliştirmeler, bu çok şey anlatan minik çizimler ile hayatımızın bir parçası haline getirdi.

Hatta öyle bir hal aldı ki, emojisiz gönderilen text mesajları ciddi ve samimiyetsiz bulabildiğimiz gibi karşımızdakinin ruh halini bile anlayabilir olduk.

Emojileri bu kadar seviyorken neden hediyelerimizi de emojili düşünmeyelim ki.

1- Aşık Gülen Yüz Kek Buketi
2- Gülen Yüz Stickerlı Lilyum ve Lisyantus Aranjmanı
3- Yüz İfadeli Göz Kırpan Yastık
4- Neşeli Yüzler Hediye Sepeti
5- Kişiye Özel Gülen Yüz Duvar Saati
6- Özür Dilerim Mini Kek Buketi
7- Yüz İfadeli Kokulu Taş Aranjmanı
8- Mutluluğun Tadı Gülen Yüz Kek Buketi