1. Hukuki konularda yaptığınız paylaşımların kaynağını, dayanağını mutlaka belirtiniz.
  2. Hukuki yardım almak amacıyla sorulan soruları yanıtlayacaksanız, hukukçu olup olmadığınızla ilgili not düşmeniz karşı taraf için önemlidir. Hukukçu olmamanıza karşın benzer bir içtihatla karşılaştıysanız elbette bilgi verebilirsiniz ancak konu hakkındaki bilgi birikiminizi iletinize iliştirmenizi rica ederiz. Aksi durumda kişileri yanılgıya düşürmüş olabilirsiniz.
  3. Lütfen doğruluğundan emin olmadığınız hukuki bilgileri paylaşmayınız; sorulan sorulara yeterli bilgiye sahip değilseniz yanıt vermeyiniz.
  4. Soru sormak amaçlı açılan konulara verdiğiniz yanıtlara, dayanağınızın kaynağı olan kanunun numarasını ve ilgili maddelerini eklemeyi unutmayınız.
  5. Bu bölümde açılan konular ve yazılan girdiler, bilgilendirme amaçlıdır. Hukuk bölümü; hukuki işlemleriniz için izlemeniz gereken yol ve/veya prosedür hakkında kesin ve tartışmasız bilgi veren bir bölüm değildir; ForumDenizi de bu konuda size kesin bilgiler veren bir platform değildir. Her ne kadar hukukçu olsam da bölümdeki tüm konularda sunulan bilgilerin doğruluğunu teyit edebilecek bir vaktim ya da tüm hukuksal sorulara ücretsiz danışmanlık yapabilecek kadar zamanım ne yazık ki; sizler de takdir edersiniz ki yoktur. Hukuk mücadelesi başlatmak istediğiniz ya da başınızdaki hukuki derde ilişkin çözüm yolu aradığınız konularda; kesin çözümü internet ortamında aramak yerine alanında deneyimli bir avukata danışmanız daha makul olacaktır.
  6. Genel forum kuralları bu bölüm için de geçerlilik arz eder.