Advantan krem çeşitli cilt ile alakalı problem ve hastalıkların çözümünde ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılmakta olan bir ilaçtır. Advantan krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri var mıdır, muadili nedir, hangi fiyatlarla satışa sunulur, özellikleri nelerdir ve cilt üzerinden ne gibi etkileri vardır gibi popüler sorulara yanıt arıyorsanız sizin için hazırladığımız bu makaleye göz atmalısınız.

Advantan 0.1 Pomat Nedir?

Advantan krem, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisi amacı ile kullanılmaktadır. Ağrı, iltihap, kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtilerin etkisini azaltmaya yardımcı olur.

Advantan Krem İçindekiler

Bu ürünün içeriğinde orta zincirli trigliserit, polioksietilen-(2)-stearil alkol, metilprednisolon aseponat, polioksietilen-(21), stearil alkol, benzil alkol, kaprilik-kaprik-miristik-stearik trigliserit, disodyum edetat, gliserol ve saf su bulunmaktadır.

Advantan Krem Neye Yarar?

Kaşıntılı, kuru ve kolay bir şekilde tahriş olmuş cilt ile yaygın bir şekilde seyreden kronik cilt hastalığına atopik dermatit adı verilir. Sıklıkla bebeklerde ve küçük çocuklarda rastlanır ancak yetişkinliğe kadar sürebilir. Sıklıkla görülen bu vakalarda depresyon, uykusuzluk ve kronik bakteriyel enfeksiyonlara rastlanabilir. Son yıllarda diğer alerjik rahatsızlıklarla birlikte önemli ölçüde artış görülmüştür. Atopik dermatit için en etkili ve en popüler tedaviler topikal ilaçlar olmaktadır. Diğer ilaçlar gibi ağızdan alınan ve bağışıklık sistemini tetiklemek için kullanılmakta olan ilaçlar bir krem ya da merhem formunda üretilmiştir. Egzama tedavisinde kullanılmakta olan bu ilaçlara topikal immünsüpresif ajanlar adını veriyoruz.

Advantan Krem Faydaları

Topikal kortikosteroid grubundakiler ya düşük toleransla beraberinde yüksek etkinlik ya da iyi toleransla beraberinde düşük etkinlik göstermiştir. Yüksek işlevselliği ve muazzam lokal ve sistemik toleransı ile birlikte Advantan krem, optimum etkinlik ve tolerans dengesini gerçekleştirmektedir.

Bu krem, dermatolojide nüfusun büyük bir bölümünün sahip olduğu ve dermatoloji kliniklerindeki tıbbi konsültasyonların üçte biri oranına kadar olan en popüler endikasyon olan egzama tedavisi amacı ile geliştirilmiştir. Bu krem, atopik egzama dâhil olmak üzere her türlü egzamada oldukça etkilidir. Tahmini olarak yüzde 90 başarı oranı vardır. Tam iyileşme ve belirgin iyileşme ile birlikte dermatit tedavisinde de kullanılmaktadır.

Advantan krem yüksek lipofilikliği ile ciltte biyolojik olarak aktif hale getirilmiş olmasıyla birlikte, herhangi bir etkinlik kaybı olmadan günlük yalnız olarak tek bir uygulama sağlar. Ayriyeten bu krem, endojen kortizol üretiminin baskılanmasını meydana getirmez ve bu sebeple oldukça az yan etkileri bulunmaktadır. Böylelikle, çocuklar bu krem vasıtasıyla tedaviye uygundur ve ayrıca kronik egzama formlarında, dört haftaya kadar uzun süreli tedavi için uygundur. Çocuklarda ve yetişkinlerde on iki haftaya kadar varan süreler ile kullanılmaktadır. Advantan krem değişik cilt tipleri için kullanılmaktadır. Merhem, yağlı merhem ve çözelti formlarında bulunmaktadır.

Advantan Krem Cilde Faydaları

Advantan Krem, inflamatuar ve alerjik cilt reaksiyonları ile birlikte artan hücresel rejenerasyonla ilişkili reaksiyonları önler. Böylelikle eritem, ödem, cildin kalınlaşması, cilt yüzeyinde kalınlaşma gibi objektif semptomlarla ve kaşıntı, yanma ve ağrı gibi öznel şikâyetlerin meydana gelmesine neden olur.

Advantan krem kontakt egzama, vulgar egzama, aotpik dermatit, dejeneratif, dehidrotik ve çocuklarda egzama rahatsızlığı amacı ile kullanım açısından onaylıdır.

Advantan Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Bu kremin gözleriniz ile tema etmesine asla izin vermeyin.
  • En ufak bir kutanöz atrofi belirtisi fark edilirse, tedavinin ivedilikle kesilmesi gerekecektir.
  • Alerjik reaksiyon gibi durum ile karşılaşırsanız acilen acil tıbbi yardım alın. Bir reaksiyonun belirtisi olabilir, dikkatli olunması gereken belirtiler arasında deri döküntüleri, kurdeşen, yüzün veya uzuvların şişmesi, nefes darlığı ve yutma problemleri yer almaktadır.
  • Her zaman doktorunuz tarafından reçete edildiği şekli ile bu kremi kullanın. İlk olarak doktorunuza danışmadan hiçbir zaman kendi kendinize bu kremi uygulamayın veya doz değişimi yapmayın. Doğru dozaj sağlığınız, tıbbi geçmişiniz ve tedavi edilen durumun ciddiyet oranına bağlı olarak değişim gösterebilir.
  • Bu ilaç her hasta için güvenli bir seçenek olmayabilir. Bu kremi kullanmaya başlamadan önce gebe iseniz veya emziriyorsanız mutlaka doktorunuza bu durumu bildiriniz.
  • Bu kremin kullanımına başlamadan önce herhangi bir alerjiniz varsa bu durumu doktorunuza bildiriniz.
  • Farklı olarak herhangi bir sağlık rahatsızlığınız veya hastalığınız varsa bu durumu mutlaka doktorunuza bildiriniz.
  • Başka bir ilaç kullanıyorsanız (tüm reçetesiz ilaçlar dâhil olmak üzere) mutlaka doktorunuza bildirin.
  • Vitamin, takviye veya herhangi bir bitkisel ürün kullanıyorsanız bu durumu doktorunuza bildiriniz.

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem yalnızca etkilenen cilt bölgelerine topikal bir şekilde uygulanmalıdır. Doktorunuz tarafından nasıl ve ne zaman uygulanacağının yanı sıra hangi sıklıkla tedavi görmeniz gerektiği hakkında size bilgilendirme yapılacaktır. Pek çok durumda, hastalardan doktorları tarafından etkilenen cilde günde bir defa ince bir krem ​​tabakası şeklinde uygulaması konusunda bilgi verilir. Doktorlar genel olarak yetişkin hastalara tedavinin on iki haftayı aşan bir süre boyunca devam etmemesi konusunda bilgilendirme yaparlar.

Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Deri hastalıkları ile alakalı olarak tedavi amaçlı kullanan bireylerde kaşıntı hissi, olağandışı tüylenme, akne ve renksiz cilt gibi yan etkiler görülebilir. Eğer bu yan etkilerden herhangi bir belirti yaşıyorsanız doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir ciddi yan etki problemi ortaya çıkarsa, mutlaka tıbbi olarak yardım almalısınız.