Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Tomris

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 44
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Kalpps Ter Lekesi Nasıl Çıkar?

12 Ağustos 2019
# 1
Kıyafetlerinizdeki ter lekesi nasıl çıkar, hangi malzemeler kullanılır diye merak ediyorsanız size önerilerimiz var.

Kıyafette Ter Lekesi Oluşması Nasıl Önlenir?

Kıyafetlerinizde hiç ter lekesi oluşmaması için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

Çamaşırlarınızda ter lekesi oluşmaması için kirli çamaşırlarınızı çok uzun süre beklemeden yıkatmanızda fayda vardır.
Giydiğiniz kıyafeti bir daha giymemek de leke oluşmasını engellemek de size yardımcı olacaktır.
Deodorant kullanacaksanız kıyafetlere iz çıkarmama özelliğine sahip olan deodorantları tercih etmeniz kıyafetinizde terlediğinizde oluşan lekelerin önlenmesini sağlayacaktır.
Ter Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Kıyafetlerinizde oluşan lekelerden kurtulmak istiyorsanız tercih edeceğiniz yöntem çamaşırlarınızın beyaz ve renkli olmasına göre farklılık gösterecektir. Aşağıda sizler ile paylaştığımız 3 ter lekesi çıkarma yöntemi ile kıyafetlerinizde oluşan ter lekelerinden kurtulabilirsiniz:Çamaşır Suyu İle Ter Lekesi Çıkarma
Beyaz çamaşırlarınızdan ter lekesini kolayca çıkarmanızı sağlayan çamaşır suyu ile kıyafetinizdeki ter lekesinden tamamen kurtulabilirsiniz. Bunun için beyaz çamaşırlarınızı çamaşır makinenizde yıkayacağınız zaman ön yıkama gözüne çamaşır suyu eklemelisiniz. Makine ön yıkama işlemine başlayıp çamaşır suyunu aldığında makineyi durdurarak 10 dakika bekletmelisiniz ve sonra yıkama programına devam etmelisiniz.

Karbonat İle Ter Lekesi Çıkarma
Karbonat ile ter lekesini kolayca çıkarabilirsiniz. Bunun için bir çay kaşığı karbonatı, bu karbonatı lapa hale getirecek kadar limonu bir kap içerisinde karıştırın. Bu karışımı ter lekesinin üzerine sürün ve yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra herhangi bir durulama işlemi yapmadan çamaşır makinesinin kıyafet için uygun yıkama programında kıyafetinizi yıkayın.

Renkli Çamaşırlarınızda Oluşan Ter Lekesini Çıkarma
Beyaz kıyafetlerdeki ter lekesini çıkarmak, renkli kıyafetlerdeki ter lekesini çıkarmaktan daha kolaydır. Renkli çamaşır ter lekesi çıkarma işlemi sırasında yanlış bir uygulama sonucu kıyafetlerinizin renginde solma ya da renklerin karışması durumu ile karşılaşabilirsiniz. Kıyafetlerinizdeki ter lekesini çıkarmak için sıvı deterjanınıza yarım şişe maden suyu ekleyerek çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak kıyafetlerinizin renginde atma ya da renk karışma durumu gözlemleyebilirsiniz, bu ihtimali azaltmak için çamaşırlarınızı çok yüksek bir sıcaklıkta yıkatmamaya ve birbirlerine yakın tonlarda kıyafetler yıkamaya özen gösterin.
Qasem bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 16 Ocak 2018
Mesajlar: 4.975
Konular: 215
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 244 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 48 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 818
Verilen Beğeni: 109
İlişki Durumu: Uzak durun yeter...
Burç: Akrep
Takım: Turkiye
Rep Gücü: 19
Qasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to beholdQasem is a splendid one to behold
Standart Cevap: Ter Lekesi Nasıl Çıkar?
13 Ağustos 2019
# 2
Karbonat bu anlamda iş görür ama lütfen çok ter çıkaran biriysenşz eczaneden tetkur alarak en çok terleyen bölgeye haftada 3 krz sürmek suretiyle kullanın işinizi görececektir.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
13 Ocak 2018 00:34
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:03
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:00
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 17:59
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 17:56Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.