Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 27 Kasım 2017
Mesajlar: 10.321
Konular: 1691
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 709 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 80 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Koc
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 23
Gamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to allGamer Queen is a name known to all

Standart Sevginin Özü

07 Aralık 2017
# 1


Sevdiğinin sevdiğini sevmesini seviyorsan, sen de sevilirsin. Öylesi bir sevgiyi hissetmek herkese nasip olmaz. Demek ki sen; sevginin özüne erişmiş durumdasın. Kıymetini bilesin. Yüreğin cız ettiyse bir anlık, ne zarar. Hemen dönersin kıskançlığından ve “O mutluysa ne güzel” dersin. Gerçek sevmek böyledir işte. Sevdiğin mutluysa, sen de mutlusundur. Sakın ha bu sözlerimden ötürü, beni Polyanna olmakla suçlama. Düşün bak; anlayacaksın dediklerimi. Çıkarı olmadan sevenin elinden başka ne gelir ki?Şarkılarda düşünmek de yeterli kimi zaman. Sevginin özü diyorum çünkü. Hani çocukluğumuzda sevdiğimiz bir şarkıyı doksanlık kasetlere kaydeder, yeniden yeniden başa sarar saatlerce dinlerdik. Sahip çıkardık sevdiğimiz için; şarkımıza da, aşkımıza da. Şimdiki gençler gibi*elli bin*tanesi her an elimizin altında değildi. Çalışır, çabalardık sevdiğimiz şarkıları bir araya getirmek için ve sevdiğimizi bir kez olsun görebilmek için.*Sevginin temelini seksenli yıllarda atmış kişiler, zannedersem bu söylediklerimi çok daha iyi anlayabilir. Daha eskilere gitmek gerekirse mektuplar, postacılar, aracılar… Sevgiliye ulaşmanın yolu, yordamı, yöntemi günlerce kurgulanırdı. Kadınlar ve erkekler eski aşk filmlerinden bir benzerini kendi hayatlarında yaşardı. Yıllarca aynı insan sevilirdi. Pes edilmezdi. Aşk her daim yaşatılırdı.


Zaman geçtikçe aşkın ve sevginin öz halini unutacak insanlar. *Benim üzüntüm; geçmişin sevmeleri, gelecekte tamamen masal konusu olacak. “Büyük büyük anneannem senelerce sevmiş büyük büyük dedemi de, yıllar sonra ancak buluşmuşlar.” Yediklerimizden mi, içtiklerimizden mi ne; insanın özü de gittikçe yapay ve bozuk bir hal alıyor. Elimde değil, üzülüyorum işte.

Uzay çağında aşk nasıl olacak acaba? Daha metalik, daha hızlı, daha özgür, daha mistik, daha bencil, daha… ? Dahasını şu an bulamadım ama sanırım *izlediği bilim teknik belgesellerinde eşime*eşlik etsem, bu kurguya birazcık ispatlı* gerçeklikler ekleyebilirdim.

Sonuçta ne düne, ne de yarına bakmalıyız ya; sevginin bugününü sımsıkı tutmaya çalışıyorum ben de.

Her zaman kolay olmuyor elbette. Hayatın keşmekeşi içinde sevgiye ve aşka dair fark edemediğimiz, kaybolup giden anlar o kadar fazla ki! Bazen zaman geçtiğinde, durup düşündüğümde, bunlardan birkaçını anımsıyor ve zamanında göremediğim için hayıflanıyorum. Elimde değil, farkındalığımı *her ne kadar artırmak için uğraşsam da- ki bence bu yaşamanın gerçek anlamıdır- ben de hata yapabiliyorum.

Hayatımızdaki sevginin ve aşkın özünü gerçekten görebilmek ve yaşayabilmek için verdiğimiz mücadelelerin takdire şayan olduğu kanaatindeyim. Bazen boşlayabiliyoruz gerçeklerimizi. Bazen hayallerimizin elinde, oradan oraya savrulabiliyoruz. Ortaya karışık hallerimizde dahi bizi seven insanları fark ediyor muyuz? Çıkarı olmadan, nedenini bilmeden bizi sevenlere, hak ettiği kadarımızı verebiliyor muyuz?

Bu yazıda sevginin ve aşın özünü ele almama sebep olan Marina Abramovix ve Ulay’ın hikayesidir. 1970’lerde büyük aşk yaşayan, birlikte işler üreten iki performans sanatçısı; Marina Abramovic ve Ulay, 1989’da ilişkilerini ruhsal bir yolculukla bitirmeye karar verirler. Çin Seddi’nin iki ayrı ucundan yürümeye başlayıp ortada buluşurlar,*birbirlerine son kez sarılır ve bir daha görüşmemek üzere ayrılırlar.

2010’da Marina Abramovic MoMA’da bir retrospektif sergi açar. Serginin bölümlerinden birinde, Abramovic bir sandalyede otururken masanın diğer tarafındaki sandalyede de tanımadığı kişiler 1 dakika boyunca oturur, konuşmanın olmadığı, sessizliğin paylaşıldığı bir oturuştur bu. Ancak birden Abramovic’in hiç beklemediği bir şey olur ve karşısındaki sandalyeye Ulay gelip oturur… İzleyin…*
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 9
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Sevginin Özü
17 Eylül 2019
# 2
Sevdiğinin sevdiğini sevmesini seviyorsan, sen de sevilirsin...

Konuyu özetleyen cümle bu sanırım.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.