Kahve falında beş yol görmek, size birden fazla konuda kaynaklık edebilir. Bu hayatınızda değişecek beş kişi ya da beş olay anlamına gelebilir ya da başınıza gelecek beş olay da olabilir. Yani beş sayısı sıralanış biçimi size güzel ip uçları verebilir.

Falda beş yol görmek, eğer birbirini takip ediyorsa bu çıkacağınız bir yolculuk anlamına gelir ve yaşayacağınız maceralar olacağına delalet eder. Eğer yakın zaman için bir yolculuğa çıkacaksanız mutlaka tedarikli olmalısınız başınıza bir sürpriz gelsin ya da kötü bir şey olsun istemeyiz değil mi? Mutlaka hayatınızda bazı değişiklikler olacak anlamına gelir gelişi güzel olması bunların belli bir sırası olmadığını gösterir. Yani olmasını istediğiniz şeyler gerçekleşecek fakat bazısı geç bazısı erken olacak ama mutlaka olacak yani. Ayrıca çok konuşkan bir arkadaştan gelen müjdeli küçük haberler demektir. Küçük bile olsa çok aşırı sevinmenize neden olan bu haberler yüzünden günlük sıkıntılarınızdan uzun bir süre uzaklaşabileceksiniz. Kendinizi yeyip bitirdiğiniz bir konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini size öğütleyen aile büyüğünüzün önerilerini asla yabana atmamalısınız. Bu dönemi atlattıktan sonra daha fazla tecrübe sahibi olmuş bir insan olarak yolunuza devam edeceksiniz.

Sinire, yanlış kararlara ve hatalara işaret edebilir. Uzun süredir bilinmeyen nedenlerden ötürü gergin olabilirsiniz. Dışa vurmadığınız, sürekli içinizde yaşadığınız sorunlarla kendinizi barut fıçısına çevirdiğinizi fark etmeniz gerek. Çünkü yaptığınız bu fevri hareketler size eksi olarak fazlasıyla dönecek. İnsanların kalbinde gereksiz kırgınlıklara ve üzüntülere sebep olacaksınız. Çok sevdiğiniz biri bu sebeple sizden soğuyabilir ve iş yerinde mesai arkadaşlarınızla ciddi çatışmalar yaşayabilirsiniz. Derin bir nefes alın ve sakinleşin. Duygular öcü değil; onlardan korkmayın. Yüzleşin. Bu duyguları paylaşın. Düşünmeyi asla ihmal etmeyin.