Forum Düzeni
Kişisel Gelişim
Kişisel gelişim hakkındaki tüm güncel bilgilerin ve paylaşımların bulunduğu bölüm.
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By İlkiz

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 128
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Kendini Sevmek Gerçek Güçtür.

11 Ağustos 2021
# 1


21. Yüzyılda insanlar birbirinden uzaklaştılar. Ama en çok kendilerinden uzaklaştılar. Kendini sevmek bir eylem veya bir sonuç değildir. O her şeyin başlangıcıdır. İnsanlar başkalarının düşüncelerinin yansımasından dolayı kendilerine olan sevgilerini yitirmeye başlarlar.

Kendini sevmek narsisizm değildir. Kendini seven insan hayatında pek çok yönden kendini geliştirmeyi başarmıştır. Çünkü bu eylem insanın olumlu düşünmesine ve daha çok şeyi başarmasına yardımcı olur.

Akıl pek çok şey olabilir ama asla tam anlamıyla sizi temsil etmez. Çünkü biz sadece bedensel varlıklar değiliz. Biz enerji ve ruhuz. Bunu anlamak zaman ve tecrübe istiyor. Çevremizdeki her şey enerji ve dahası biz bunu göremediğimiz için yok değil.

İşte burada insan en çok kendini yaralar. Bir olayda ilk suçlu kendidir. Yaşanan hatalarda insan en çok kendini suçlar ve canını yakar kendinin. İşte kendini sevebilmek ve anlamak bu yüzden çok önemlidir. Mental sağlığınız için kendinize duyduğunuz saygı çok değerlidir.

Kendini Sevmek İçin Yapman Gereken 7 Şey

#1 Kendini Tanımak Kendini Sevmenin En İyi Yoludur.
Kendini bil der eski yazıtlar. Yunan filozoflar için en önemli tanımdır. Bir insan kendini bilirse değerini anlar. Hayatın eşsiz olması sizinde eşsiz olmanızı sağlar. Kendini tanıyan insan kendine saygı duyar ve kendini sever.

#2 Kendine İnanmak Gerekir.
Biz hepimiz sadece yaşıyoruz. Kendimize yüklediğimiz anlamlar ve etiketler genellikle bize başkaları tarafından yakıştırılan etiketler. "Yavaşsın" "Aptalsın" "Düşüncesizsin" gibi başkalarının kendi çıkarları için yarattığı fikirlerden ibaret. Fakat sen kendi potansiyeline inanırsan kendini sevmenin gerçek yolunu keşfedersin.

#3 Kendini Anlamak Önemlidir.
Kendini tanımak önemlidir. Bunu yaptığınızda kendinizi anlamaya başlarsınız. Kendiniz için neyi ifade ediyorsunuz. Kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz. İşte burada devreye düşünceleriniz girer. Kendi iç dünyanızı ne kadar çok inceler ve analiz ederseniz o kadar çok anlayışınız artar. Kendinizi anladığınızda farklılıklarınızı da kabul edersiniz. Bazen bu farklılıklar sizin gerçek süper gücünüzdür çünkü.

#4 Hatalarınızı Kabullenmek Önemlidir.
Pek çoğumuz için zor olan budur gerçekte ve en çok kendimize kızmamıza bu hatalar sebep olur.
Aslında hatalarımızı kabul etmenin en kolay yolu hepimizin hata yapabilen canlılar olduğumuzu hatırlamamızdır. Hepimiz hata yaparız. Bu öğrenmenin en acılı yolu olsa bile hayatın bir düzenidir.

#5 Bilinçaltınız İle Barış İmzalamalısınız.
Bilinçaltı bizim farkında olmadığımız yönlerimizin toplamıdır. O bizi derinlemesine seven bir güçtür. O bizi tehlikelere karşı korumakla görevlidir. Bilinçaltımıza yüklediğimiz negatif inançlar ve düşünceler bizi kendimize karşı düşman yapar. İşte olumlamanın gücü burada devreye girer. Harika 500 olumlamayı hayatınıza mutlaka dahil edin.

#6 Hayallerini Takip Et.
İstemediğin bir işte 8 saatten fazla çalışırken mutlu olamıyorsan bu hayallerin için çalışmadığın anlamına gelebilir. Küçük adımlarla da olsa hayallerine doğru adımlar atmalısın. Hayallerini takip etmeni söylüyorum çünkü onlar seni sen yapan güzel şeylerdir. Hayallerini yaşamak senin kendini sevmenin yollarından biridir.

#7 Özgür Düşün.
Aklını serbest bırak. Baskılardan ve diğer her şeyden kurtul. Seni sen yapan gerçeği keşfet. Yaşamın içindeki huzuru bul. Bunu yapmak aslında çok kolay. Her şeyi gerçek anlamda gör. Derinliğe değil sadeliğe odaklan. Özgürce düşünmek insanın gerçek anlamda sorgulamasına yarar. Hayatı sorgula ama onu detaylandırma. Bir çiçeğin içindeki derin manayı filozoflara bırakmalısın. Sen çiçeğin rengine aşık olmalı ve kokusuyla huzuru hissetmeyi öğrenmelisin.

Şöyle düşünün. Siz bile kendinizi sevme gayreti göstermeyecekseniz; başka kim sizi sevmek için çabalayabilir.
Luiku bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2020
Mesajlar: 664
Konular: 0
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 32 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 3 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 108
Verilen Beğeni: 154
İlişki Durumu: Yok
Burç: Kova
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 2
Luiku is on a distinguished road
Standart Cevap: Kendini Sevmek Gerçek Güçtür.
11 Ağustos 2021
# 2
Evet
Kendime SÖZ'm var
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü
0
13 Aralık 2019 12:25
İlkiz
Anketler
6
12 Aralık 2019 16:05
Onurcan
Tiyatrocu ve Ünlüler
0
25 Eylül 2019 21:49
Onurcan
Tiyatrocu ve Ünlüler
0
23 Eylül 2019 17:56
DeepSilence
Kişisel Gelişim
0
10 Eylül 2019 10:55Sağlıklı Yaşam Rehberi - Görev Yap Para Kazan
Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.