Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 44
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Konuc Nar Likörü Nasıl Yapılır?

15 Ağustos 2019
# 1
Bir kış meyvesi olan nar, likör yaparken en fazla kullanılan meyvelerdendir. Nar likörü evde hayli pratik biçimde hazırlanır. Lezzetli tat elde etmek için ise uygulanması gerekli olan bazı püf noktaları vardır.

Malzemeler
250 ml votka

125 gr şeker

Bir limon kabuğu

65 ml su

2 adet nar

Yapılışı
2 hafta geçince likör rengini almış olur. Karışıma su ve şeker ile yapılmış olan şurup eklenmektedir. Şurup likör şişesine eklenirken ılık olmalıdır. Şurubu eklenen nar likörü içilmeye 4 hafta sonra kullanıma hazır duruma gelir. Bu 4 haftalık zamanda de yine likörün çalkalanması gerekmektedir. Hazır olan likör buz dolabında saklanıp likör bardağı ile servis edilir.

Kullanıma hazır duruma gelen nar taneleri şişelere doldurulur. Üstüne ise bir adet limon kabuğu rendelenir. Daha sonrasında votka eklemek suretiyle şişenin kapağı sıkıca kapatılır. Bu biçimde hazırlanan karışım 2 hafta süre ile bekletilir. Bekleme işlemi ışık görmeyen serin bir yerde gerçekleştirilir. Bu süre zarfında her gün şişenin çalkalanması gerekmektedir. 2 gün içinde bir de şişenin ağzı açılıp geri kapatılır. Bunu yapmaktaki amaç ise gaz çıkışını sağlamaktır.

Nar likörü yapmaya ilk başta 2 adet narı tanelerine ayırmakla başlanır. Kabuğundan ayrılan narlar bir kaba alınmak suretiyle ezilir. Ezme işleminde su bardağı altı kullanılabilmektedir. Ezerken suyunu çıkartmamaya dikkatli olmak gerekmektedir. Taneleri patlatmak yeterli olur. Bu uygulamadaki temel amaç nar tanelerinin alkolü içine çekmesini sağlamaktır.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 9
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Nar Likörü Nasıl Yapılır?
15 Ağustos 2019
# 2
Liköör deyince benim aklım %13 geliyor hemen
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Bunları Biliyor musunuz?
0
02 Ağustos 2019 11:51
Tomris
Göz Sağlığı
0
02 Ağustos 2019 00:28
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
28 Temmuz 2019 00:14
Neoma
Kulak Burun Boğaz
0
22 Ocak 2019 12:15
Tomris
Örgü - Dantel - Elişi
0
11 Ocak 2018 16:37Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.