Her gece sekiz saat uyku uyumak en sağlıklısı. Ancak yoğun günlerde yeterince dinlenmek mümkün olmayabiliyor. Siz de ertesi gün uyandığınızda aynada yorgun değil dinç bir surat görmek istiyorsanız size çözümlerimiz var.

Doyasıya uyuyabilmek bazen lüks haline gelebiliyor. Çok çalışmak ve yoğun bi programa sahip olmak sürekli yorgunluk hissi uyandırıyor olabilir. Bu durum da göz çevrenizde, cildinizde ve genel olarak vücudunuzda kendini göstermeye başlayacaktır. Yorgun görüntünüze bu sağlıklı ipuçlarıyla veda etme zamanı geldi!

CANLANDIRICI ETKİ İÇİN DUŞ ALIN
Duş almanın uyandırma etkilerini herkes bilir. Buna rağmen sabah yorgunlukla uyanıldığında yapılan ilk şey duşa girmek olmuyor. Ne kadar yorgun hissetseniz de duşu atlamayın. Ilık bir duş sizi uyandırmak için gereklidir. Yüzünüzü lifinizle bolca yıkayın ve tüm yorgunluğu akıtın. Peeling özelliği olan fırçalarınız varsa vücudunuza kullanın. Bu yenilenmiş hissetmenizi de sağlayacaktır.

Duştan çıkmadan önce yalnızca bir kaç saniye soğuk su altında kalın. Sıcak sudan sonra gelen buz gibi su tüm vücudunuzu uyandıracaktır.

RİMELİ VE ALLIĞI ATLAMAYIN
Uykusuz kalındığında cilt cansız gözükebilir. Sabahları doğru makyajı uygulamak tüm yüz ifadenizi değiştirir. Rimel ve allık, yorgun günlerinizin başlangıcı için olmazsa olmazdır. Allık, yanaklarınıza katacağı hafif pembellik sayesinde sağlıklı bir görüntü sunacaktır. Rimel ise kirpiklerinizi kaldırarak gözlerinizin açılmasını sağlayacaktır. Seçtiğinizin rimelin kirpikleri kaldırma ve ayırma özelliği olmasına dikkat edin.

Eğer dikkati şişik gözlerinizden başka bir yere çekmek istiyorsanız, dudaklarınıza parlak bir renk sürmeyi seçebilirsiniz. Kırmızı ya da pembeyi deneyebilirsiniz.

DÜŞÜK TOPUZ YAPIN
Sabahları yorgunluk ve aceleden dolayı saçınızı güzel bir şekle sokmak zorluk çıkarıyor olabilir. Halbuki çok kolay bir stil ile saç sorununu çözebilirsiniz. Düşük topuz modeli! Bu saç modeli hem çok kolay hem de profesyonel ve toplu duruşuyla yorgun gözükmenizi engelleyecek.NEMLENDİRİCİ KULLANIN
Makyaj haricinde cildinize özel bir bakım yapmanız da gerekir. Çünkü cildin kuruluğunu makyaj ile çözemezsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici sürmek cildinizin ihtiyacı olan nemin en iyi şekilde emilmesini sağlar. Sağlıklı bir parıltıya sahip olmak için krem olan nemlendiricileri seçin.