En Çok Tercih Edilen Kozmetik Ürünleri

En çok satan ve en çok kullanılan makyaj malzemelerinden birisi hiç şüphesiz ki rujlardır. Çünkü rujlar yalnızca renkleri bakımından değil yapıları bakımından da oldukça çeşitlidir. Örnek vermek gerekirse *kırmızının pek çok tonu olduğu gibi her markanın ve her koleksiyonun da farklı yapısı vardır. *Rujları yapılarına göre ayırmak gerekirse *en kolay ve anlaşılır yanı sürdükten sonra yani uygulamadan sonraki hali yapısı hakkındaki net bilgiyi verir. Mat bitişli, ıslak bitişli ve saten bitişli gibi pek çok yapıya sahip olan rujlar dünya üzerinde en çok satılan*kozmetik*ürünüdür. Rujlardan sonra kadınların en çok tercih ettiği kozmetik ürünü allıklardır.*Bunun sebebi de tıpkı rujlarda olduğu gibi çok fazla renk seçeneğinin ve yapı seçeneğinin bulunmasıdır. Allıklar da pek çok renk tonunda *ve farklı yapılarda yani toz ve kremsi olması sebebiyle bir diğer çok satanlardandır.

Fondötenlerden bahsetmek gerekirse, bir kadının makyaj masasında olmazsa olmaz denilen tek kozmetik ürünüdür. Bunun sebebi makyajda cilt tonunu eşitleyen ve dengeleyen aynı zamanda*cilt lekelerini
örten*herhangi bir başka ürünün olmamasıdır. Fondötenler de diğer kozmetik ürünleri gibi farklı yapılarda ve tonlarda olmak zorundadır. Bunun sebebi ise dünya üzerinde cilt tonu farklı olan *pek çok kadına hitap etmek *ve ihtiyaçları olan ürünü sunmaktır.