Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 04 Aralık 2017
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 7.207
Konular: 2719
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 294 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 56 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1140
Verilen Beğeni: 1282
Nereden: İstanbul
İlişki Durumu: Evli
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 14
Arthur will become famous soon enough

Standart Mini Burun Estetiği (Mini Rinoplasti )

09 Aralık 2017
# 1
Mini burun estetiği ya da mini rinoplasti burunda mevcut olan küçük kusurların mümkün olan en kısa sürede ve mümkün olan en az işlemin uygulandığı müdahale sonrasında da iyileşmenin çok hızlı gerçekleştiği ve kişinin normal yaşamına kısa sürede geri dönebildiği operasyondur.
Burada en önemli kural sadece burunda mevcut olan probleme yönelik tedavi uygulamaktır. Hastanın burun sırtında ki hafif bir yükseklik varsa törpülenir. Burun sırtında hafif bir çöküklük var ise yumuşak doku veya şekillendirilen kıkırdak ile doldurulur. Burun ucu düşüklüğü olan hastada bu düşüklük özel askı yöntemleri ile kaldırılır. Burun kanatları geniş olan hastada uygun doku çıkartılması ile küçültülür. Burun deliklerinde belirgin asimetri var ise bu giderilir olabildiğince delikler eşit hale getirilir. Burun ucu geniş- top gibi ise bu daha zarif daha doğal olacak şekilde düzeltilir. Burun sırtı yan taraflarında gördüğümüz çökmeler ya da küçük çıkıntılar gibi problemler çözümlenir.
Mini burun estetiği gerçekten de küçük müdahaleler ile hastanın çok mutlu olduğu ve kısa süren ( yaklaşık 20 – 30 dk ) bir operasyondur. Ama en önemli kural çok seçici olmaktır. Her hasta mini rinoplasti için uygun değildir.
Mini rinoplasti de kemiklere müdahale edilmediği için ciddi bir şişlik ve morluk olmaz. Cilt yapınıza bağlı olarak oluşabilecek şişlik ve morluklar da 2-3 gün içinde iyileşecektir. Çoğu zaman kapalı teknik ile yapılan bir ameliyattır. En önemlisi burun dokularına hiçbir zarar vermeden sadece var olan minimal kusuru gidermiş oluyoruz.
Op. Dr. Yusuf CAN
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2018
Mesajlar: 6.474
Konular: 3064
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 260 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 45 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
İlişki Durumu: Yok
Burç: Akrep
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 19
Asrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to beholdAsrevya is a splendid one to behold
Standart Cevap: Mini Burun Estetiği (Mini Rinoplasti )
06 Aralık 2018
# 2
Mini Rinoplasti Burun Ucu Estetiği
Mini rinoplasti yani burun ucu estetiği, burun kemikleri kırılmadan sadece burun ucuna müdahale edilerek yapılan ameliyatdır. Bu ameliyat özellikle burnun üst kısmında kemer içermeyen hastalara tercih edimektedir. Burnunuzda eğer kemer tabir edilen kemik ve kıkırdak fazlalığı varsa klasik burun ameliyatı tercih edilmelidir.

Burun Ucu Estetiği Kimlere Yapılır
Bazen hastaların burun üst kısımlarında problemleri olmaz. Sadece burun alt ve orta kısmını oluşturan kıkırdak kısmında sorunlar olabilmektedir. Burun ucunun geniş olduğu, burun ucunun asimetrik olduğu, burun ucu kıkırdaklarının birbirinden ayrı durduğu durumlar, burun ucu eğrilikleri ya da burun ucunda yetersiz projeksiyon varlığında, bu kişiler burun ucu estetik ameliyatı yapılabilmesi için aday hastalardır.

Eğer burun üst kısmında belirgin bir kemer varsa, burun üst kısmında kemiklerde genişlik ve deformasyon varsa, burun aksı bozuksa bu durumlarda burun ucu estetiği değil normal burun ameliyatı olunması gerekmektedir. Eğer burun ucu estetiğinde israr ederseniz sonucu yüz güldürücü olmaz. Dolayısıyla burun ucu estetik ameliyatının tam kararını estetik cerrahınız vermelidir.

Burun Ucu Ameliyatı Tekniği
Burun ucu estetiği ameliyatı tıpkı klasik burun ameliyatı gibi yapılmaktadır. Ameliyat açık rinoplasti tekniğiyle yapılmaktadır. Burun anatomisi ortaya konduktan sonra kemikleri kırmadan diğer tüm işlemler yapılabilmektedir. Bu teknikle; burun ucu kıkırdakları inceltilir, burun kanatları küçültülebilir, burun ile dudak arasındaki açı değiştirilebilir (burun ucu kaldırılır), nefes alma problemleri düzeltilebilir.

Ameliyat sedasyon anestezisi altında yapılabilmekle birlikte tercihen genel anestezi gerektirir. Ameliyat süresi 45-60 dakika kadardır ve hasta operasyon sonrası hemen evine gidebilmektedir. Burun ucu estetiği ameliyatlarında da tamponsuz ameliyat tekniği uygulamaktayım. Dolayısıyla ameliyat sonrası rahatlıkla nefes alabilirsiniz.

Estetik ameliyat sonrasında 5 gün alçı atel yeterli olmaktadır. Alçıyı uygulamada amaç, burun derisinin tekrar kıkırdak ve kemiğe temasının sağlanması, bu sayede şişliklerin minimale indirilmesidir. Bu ameliyat sonrası göz kapaklarında morluk olmamakta, hasta ertesi gün günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir. Ameliyat sonrası 1 ayda burun yüze uyumlu hale gelir, 1 sene boyunca iyileşmeniz olumlu yönde devam eder. Yani burnun son şeklini alması 1 sene kadar sürmektedir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişir?
Burun ucu ameliyatı fiyatları öncelikle gerçekten burun ucu estetiğine uygun olup olmamanıza, beraberinde burun içi eğrilikleri olup olmamasına, daha önce burun ameliyatı geçirip geçirmemenize bağlı olarak değişecektir.

Alıntı

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Gamer Queen
Forum Oyunları
45
15 Mayıs 2021 11:29
Arthur
Kulak Burun Boğaz
0
09 Aralık 2017 21:42
Arthur
Kulak Burun Boğaz
0
09 Aralık 2017 21:42
Arthur
Kulak Burun Boğaz
0
09 Aralık 2017 21:40Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.